Сьогодні весь світ відзначає 8 березня – Міжнародний жіночий день. Ще одна назва свята – День боротьби за права жінок. Однак чимало людей в Україні вважає це свято прорадянським і принципово його не святкує.
Розповідає Інформатор.
Історія свята походить із середини 19 століття. Тоді жінки почали організовувати мітинги, метою яких було досягнення рівних прав. Саме ці заходи зумовили появу свята 8 березня.
Цього дня 166 років тому робітниці Нью-Йоркських фабрик влаштували демонстрацію. Вони прагнули отримувати ті ж гроші, що й чоловіки. Також активістки й підняли питання освіти, права голосувати на виборах та поліпшення трудових умов. Так у світі почали виникати жіночі профспілки.
На початку 20 століття вже 15 тисяч жінок вийшли на мітинг. Місцем збору обрали також Нью-Йорк.
Пізніше у Данії пройшла друга Міжнародна конференція працюючих жінок. На ній активістка Роза Люксембург та очільниця групи соціал-демократичної партії Німеччини Клара Цеткін запропонували ідею започаткувати Міжнародний жіночий день. Свято створювали з метою боротьби за жіночі права.
Однак в Україні вже декілька років точаться суперечки зщодо цього свята. Чи залишити його вихідним днем або ж зробити робочим? Прихильники першого варіанту радять не чіпати права жінок, а за скасування вихідного виступають борці з радянською спадщиною, що вважають 8 березня пережитком минулого.
Цьогоріч у ВРУ навіть зареєстрували законопроєкт, згідно з яким Міжнародний жіночий день пропонують замінити Днем української жінки та святкувати його 25 лютого.
У додатку “Дія” зробили опитування з приводу того, яким має бути цей день. Більшість учасників опитування проголосували за те. аби залишити свято вихідним днем.
А яка думка франківців?
Інформатор вирішив опитати мешканців міста про те, чи святкують вони це свято і що взагалі про нього думають?
Пан Михайло вважає, що це свято є залишком “радянщини” в нашій країні. Він вітає жінок у перші дні весни.
А Анастасія розповіла, що незвичайних подарунків в цей день не отримувала. Зазвичай дарували квіти.
А що ви думаєте з цього приводу? Напишіть нам у коментарях.
Читайте також: “Я зрозумів, що цим би я і хотів займатися”: творча зустріч із професором Володимиром Великочим.
Залишайтеся на зв’язку! Ми у Facebook, Instagram, Telegram.
Надсилайте свої новини нам на пошту: informator.ivanofrankivsk@gmail.com