Сьогодні, 25 квітня, відбулася презентація “Ґендерного профілю” Івано-Франківської міської територіальної громади, спрямованого на дослідження потреб та перспектив розвитку громади відповідно до статі.
Розповідає Інформатор.
Документ розроблений командою ГО “Д.О.М.48.24” та підготовлений Головою правління ГО Наталією Вишневецькою та депутаткою міської ради Мар’яною Вершиніною. Дослідження було проведене для того, щоб було з чого відштовхуватися, розробляючи різні програми. Воно також буде корисне у перспективі відновлення України після перемоги над рф.
“Нещодавно ООН оголосила, що в Україні проживає 36,7 млн людей, але нам важливо було зрозуміти скільки проживає в Івано-Франківську. І власне, чому ґендерний профіль? Бо він враховує відмінності між різними людьми: жінки чи чоловіки, дівчата чи хлопці, люди, які проживають у сільській чи міській місцевості. Від цього всього будуть залежати їхні потреби”, — ділиться голова ГО “Д.О.М.48.24” Наталія Вишневецька.
Вона також додає, що дані старалися взяти з різних джерел: сфера охорони здоров’я, статистика щодо демографії, дані від патрульної та Національної поліції, від центру зайнятості тощо.
“Це дослідження ми донесемо до відома депутатів, уже вручили профіль меру міста. Зрозуміло, що є певна недокомунікація між органами громадянського суспільства і влади. Але це і є наше завдання — почути одне одного. Я вірю, що ці дані можна брати до уваги, але також і покращувати їх. Це все подальша робота”, — зазначає Наталія Вишневецька.
До слова, аналіз даних проводиться по органах обласного самоврядування. На місцевому рівні проводити його важче. Втім, дані щодо залученості жінок до роботи в міській владі озвучила депутатка Івано-Франківської міської ради Мар’яна Вершиніна:
“Якщо в минулій каденції були 3 депутатки в міській раді, то зараз їх 13 з 42. Це все через запровадження гендерних квот, які працюють, що дуже добре. У жінок на шляху до політики набагато більше перешкод, ніж у чоловіків. Жінки частіше доглядають за дітьми і виконують домашню роботу. Зараз сильно допомагають зміни в законодавстві, що дають відпустку чоловікам у зв’язку з доглядом за дитиною. Окрім цього, жінки частіше почали ставати ФОПами, адже підприємницька діяльність допомагає обирати гнучкий графік і поєднувати сім’ю та побут разом з роботою, самореалізацією та фінансовими досягненнями. Це дослідження дає розуміння того, куди треба спрямовувати ресурси і зусилля, щоб громада розвивалась”.
Дані для аналізу надали також представники патрульної поліції Івано-Франківської області. Начальниця відділу зв’язків з громадськістю Олександра Бабецька поділилася, що досі існують стереотипи, які варто подолати щодо жінок-водійок. Часто жінки значно уважніші та обережніші. Хоча чоловіки зазвичай краще розбираються в технічних характеристиках, але жінки більш ретельно ставляться до того, як вони кермують.
“Також багато жінок приходять у лави поліції. І, як показує досвід, вони добре справляються зі своїми обов’язками, виконують їх на рівні з чоловіками”, — розповідає Олександра Бабецька.
Загалом дослідження містить близько 50 сторінок, де йдеться про статистику у сферах здоров’я, освіти, зайнятості, правопорушень тощо. Проте розробниці “Ґендерного профілю” кажуть, що дані можуть змінюватися та доповнюватися, відповідно до ситуації.
Залишайтеся на зв’язку! Ми у Facebook, Instagram, Telegram.
Надсилайте свої новини нам на пошту: informator.ivanofrankivsk@gmail.com