Франківець та коломиянка звернулись до поліцейських із заявою про вчинене щодо нього банківське шахрайство.
Розповідає Інформатор з посиланням на поліцію Івано-Франківської області.
До франківця зателефонував нібито банківський працівник і повідомив, що з його рахунку намагаються вкрасти кошти. Щоб цьому запобігти, необхідно перераховувати кошти на іншу картку, яку вказав шахрай. Так франківець власноруч віддав свої 52 тисячі гривень.
Коломиянка ж перейшла за посиланням для нібито оформлення матеріальної допомоги, ввела дані своєї картки і опісля з її рахунку зникли 25 тисяч гривень.
Як вберегти себе від інтернет-шахраїв?
- Не надавати особисті дані на незнайомих сайтах. Паспортні і платіжні дані, телефон, логін і пароль в інтернеті надавати тільки в разі 100% впевненості, що перебуваєте на офіційних сайтах.
- Не робити великих передоплат при покупці в інтернет-магазині. Краще використовувати спосіб покупки – накладений платіж. Тоді можна отримати товар, оглянути його і після цього оплатити.
- Не користуватися підозрілими сервісами або пропозиціями інших людей. Люди або сервіси, що пропонують швидкий заробіток або допомогу в рішенні кредитних труднощів часто виявляються шахраями.
- Не переходити за невідомими посиланнями, які обіцяють виплату матеріальної допомоги.
Що робити, якщо ви стали жертвою інтернет-шахраїв? - Якщо ви стали жертвою шахраїв в інтернеті, перше, що потрібно зробити – звернутися в поліцію. Зателефонуйте за номером 102 або вирушайте до найближчого відділення, зібравши всі докази факту шахрайства.
Залишайтеся на зв’язку! Ми у Facebook, Instagram, Telegram.
Надсилайте свої новини нам на пошту: informator.ivanofrankivsk@gmail.com