Івано-Франківськ До сайту

Хто з військових подаватиме декларацію та як гарантуватимуть їх безпеку?

Президент України Володимир Зеленський подав до парламенту правки не лише щодо відкриття декларацій чиновників і народних обранців, а й щодо порядку декларування окремих категорій військових.

Повідомляє Інформатор, покликаючись на LB.

У вівторок, 12 вересня, глава держави зробив заяву щодо відкриття декларацій чиновників. “Власне із цією головною правкою закон має бути проголосований. Бажано швидко”, – закликав Володимир Зеленський.

Також перший заступник голови Комітету ВР з антикорупційної політики заявив, що у резолютивній частині подання президента мова йде не тільки про відкриття реєстру для чиновників, але й про формування НАЗК протягом двох місяців списку тих, чиї декларації мають бути закритими (представників органів влади та депутатів місцевих рад, які служать у Силах оборони України).

Заступник додає, що відкритість декларацій може створювати певні ризики для їхньої безпеки. Тому для них застосують спеціальний режим, коли декларації подають, але доступ до них матимуть виключно правоохоронні органи, НАЗК і НАБУ.

Декларації мають подати військовослужбовці таких категорій:

Отже, декларантами, незалежно від звання, є військовослужбовці, які займають управлінські та матеріально відповідальні посади. А також військовослужбовці, які не обіймають штатної посади, але на них покладені організаційно-розпорядчі або адміністративно-господарські обов’язки.

“Важливо, що декларацію має подати також військовий лікар, а не лише командування ВЛК. Бо військовий лікар, незалежно від звання, ухвалює важливе рішення. Він ставить свій підпис під довідкою про висновок комісії. Тому він також має декларувати. Бо це все зона корупційних ризиків”, – додає перший заступник голови Комітету ВР з антикорупційної політики.

Не повинні подавати декларації:

Проте, ці пункти не поширюються на тих, хто проходить військову службу в ТЦК.

Чому нардепи виокремили військових з ВЛК і ТЦК?

Член комітету ВРУ з питань нацбезпеки повідомив, що ще на етапі підготовки законопроєкту до другого читання орган додав правки щодо недекларування на час воєнного стану всіх без винятку військовослужбовців.

“Більшість у складі ВЛК і ТЦК – це військові з різними званнями, як правило, полковника на керівних посадах. Тепер ми змушуємо їх декларуватися. Не виключаю, що виникне проблема, коли вони не захочуть більше працювати. А мало б бути так: якщо є якісь питання до них, то цим мали б займатися правоохоронні органи, – каже нардеп. – Моя позиція така, що всі військовослужбовці на час воєнного стану не мають подавати декларації. Це питання безпеки всіх військових. Однак думка суспільства така, що всі у ВЛК і ТЦК – корупціонери. Та ніхто не бачить, як насправді проходить мобілізація, як кожного місяця йде поповнення. Так, ризики та корупція є. Утім на період воєнного стану військові на всіх рівнях мають бути захищені. По завершенню ВС усі ті, хто на керівних посадах, задекларуються”. 

Безпековий комітет подав правки щодо недекларування всіх військових, проте антикорупційний комітет відхилив їх.

“Наш комітет консенсусом ухвалив власну правку щодо декларування саме військкомів, що здійснюють закупівлі, військових з ВЛК і ТЦК. Безпека їм гарантована. Оскільки в деклараціях не буде точної адреси проживання, зазначатимуть лише вулицю. Також обмеженою буде інформація про родинні зв’язки, яку можна було б використати проти нього. Тож ризики мінімальні”, – поділився перший заступник голови Комітету ВР.

Залишайтеся на зв’язку! Ми у Facebook, Instagram, Telegram.

Надсилайте свої новини нам на пошту: informator.ivanofrankivsk@gmail.com

Телефонуйте за номером 096 989 60 87