Новий заступник міського голови Івано-Франківська Святослав Никорович уже познайомився з колективом та приступив до роботи. В ексклюзивному інтерв’ю говоримо про перші враження роботи в Івано-Франківському міськвиконкомі, як потрапив на цю посаду та пріоритетні напрямки роботи.
Повідомляє Інформатор.
Це Ваш перший робочий тиждень в ролі заступника міського голови. Задоволені колективом?
Так, приступив до роботи, познайомився. Колектив мега цікавий, робота теж дуже цікава. Напрямок роботи – це, в основному, міжнародна співпраця, гранти, проекти. Це все надзвичайно креативно, люди креативні і робота насправді цікава.
Другий момент, це, напевне, один з небагатьох напрямків, де гроші залучаються для міста. Кошти залучаються, майно, допомога. Цей напрям є самодостатній, я би сказав. Навіть прибутковий, в правильному розумінні цього слова.
Та робота, яка робилася до мене, була на високому рівні. Тому цей рівень треба утримати і розширити, шукати нові можливості, напрямки.
Як Ви потрапили на цю роботу? Ця посада – це Ваша ініціатива чи пропозиція міського голови?
Я член виконкому з 2021 року. Ми з міським головою проговорювали різні варіанти. Міський голова робив різні пропозиції, де він мене бачить. Не тільки у виконкомі. Бо я маю великий політичний досвід. І тут, в цьому напрямі, наші бачення співпали.
Погодитися на цю роботу – це велика відповідальність. Бо йде війна. І ми, в тилу, повинні забезпечити усе для того, щоб людина, яка воює, розуміла, що це не даремно. Вона має усі моральні права задавати питання. І наша відповідь – це самовіддана робота.
Виділіть пріоритетні напрями роботи сьогодні?
Перше – це індустріальний парк. Справа, яку робив Петро Шкутяк, має не згаснути, а має бути реалізована. Я би хотів, щоб Петру Шкутяку, який є учасником російсько-української війни, було приємно, що його справи живуть і наступник реалізовує його ідеї.
Друге, потрібно багато спілкуватися з міжнародними партнерами. Точно їх кількість потрібно збільшувати. В цей час міжнародні партнери можуть багато приносити користі для міста та області. Можуть багато приносити інвестицій. Ці гроші можуть працювати для підтримки обороноздатності країни.
Я вже почав спілкуватися з діаспорою, і позитивні моменти будуть – це факт. Але поки це не реалізовано, я конкретно анонсувати не буду, бо не хочу бути голослівним.
Як щодо розвитку туризму?
Я зараз намагаюся знайти статистику, скільки людей їде в Карпати через Івано-Франківськ і залишається в нашому місті як туристи. І немає такої статистики. Управління статистики її не веде, а вона нам дуже цікава. Бо якщо Буковель відвідує до 3 мільйонів людей в рік, то цікаво, скільки людей лишається у Франківську. Я думаю, що ця кількість не досягає навіть 50%. Я би хотів, щоб ми всі разом придумали механізм, який на кілька днів залишить цих людей в Івано-Франківську. Щоб Франківськ був цікавим для туризму в плані гастрономії, відвідування історичних пам’яток, навіть якогось профільного спілкування. На мові сленгу, щоб в нас було багато різних тусовок. І коли туристи їдуть в Карпати, то щоб на день-два вони залишалися в Івано-Франківську. Схожий шлях свого часу пройшов і Львів. І ми теж можемо це реалізувати.
Максим Круть
Залишайтеся на зв’язку! Ми у Facebook, Instagram, Telegram.
Надсилайте свої новини нам на пошту: informator.ivanofrankivsk@gmail.com
Телефонуйте за номером 096 989 60 87