Івано-Франківськ До сайту

Перша допомога при епілепсії: про що слід знати кожному

Близько 100 тисяч людей в Укаїні живуть з епілепсією. У свті ця цифра досягає 50 млн. людей і щороку фіксується 2,4 млн нових випадків. 

Інформатор підготував дієві поради, як діяти під час нападу епілепсії та в яких випадках знадобиться допомога медиків.

Епілепсія – це неврологічне хронічне захворювання, яке зустрічається у 4-10 чосіб на 1 тисячу. Воно викликається ураженням сірої речовини кори головного мозку і супроводжується періодично повторюваними судомними нападами, змінами особистості та різними іншими ознаками.  У 60% випадків епілепсії неможливо встановити причину виникнення, це так звана – первинна або ідіопатична епілепсія.

Причинами вторинної епілепсії (40% випадків) найчастіше є:

Клінічні прояви.

Перед початком нападу епілепсії у деяких хворих виникає стан, який називається аурою. Він може супроводжується незначним затьмаренням свідомості, легкими слуховими, нюховими або зоровими галюцинаціями, необґрунтованим неспокоєм, лихоманкою та іншими проявами. Характер симптомів аури варіабельний і вона не завжди має місце бути.

При наданні першої допомоги при епілепсії летальний результат наступає вкрай рідко.

Основних симптомів епілепсії належать:

Як допомогти епілептику під час нападу:

Викликати швидку допомогу під час виникнення нападу епілепсії слід в наступних випадках:

Поради та рекомендації.

Самолікування при епілепсії неприпустимо. При цьому захворюванні хворому необхідне регулярне спостереження у невролога.

Всім пацієнтам з епілепсією рекомендується носити інформаційний браслет або кулон, який допоможе свідкам нападу і лікарям правильно зорієнтуватися. На ньому повинні бути вказані дані хворого: П.І.Б., номер телефону близької людини, форма епілепсії та препарати, що приймаються.

Про присутність патології й способи надання допомоги під час нападів повинні знати родичі, знайомі, друзі й колеги. Хворому слід відмовитися від потенційно небезпечних видів діяльності (наприклад, робіт з відкритим полум’ям, складними механізмами або електрикою) і занять деякими видами спорту. Дотримуючись цих невеликих обмежень і рекомендацій лікаря, людина з епілепсією може вести звичайний спосіб життя.

Головне пам’ятати, самолікування може нашкодити вашому здоров’ю. Інформатор радить звернутися за допомогою до медичних представників, які назначать лікування та допоможуть полегшити стан.

Злбраження згенеровано за допомогою штучного інтелекту.

Залишайтеся на зв’язку! Ми у Facebook, Instagram, Telegram.

Надсилайте свої новини нам на пошту: informator.ivanofrankivsk@gmail.com

Телефонуйте за номером 096 989 60 87