Проєкт “Локальна історія” масштабувалася до формату книжкового видавництва. Відтак, першим проєктом видавництва стала книжка Ірини Пустиннікової “Карпати”.
Повідомляє Інформатор, покликаючись на Локальну історію
“Локальна історія” – науково-дослідницький історичний проєкт, який створила у 2013 році Українська галицька асамблея (УГА). Ініціатива з 2018 року видає перший в Україні науково-популярний глянець “Локальна історія”, який виходить щомісячно.
За словами головного редактора проєкту Віталія Ласка ця ідея з’явилася давно, а остаточно викристалізувалася восени 2023 року — саме тоді й зареєстрували видавництво.
З того часу команда “Локальної історії” здійснила чималий обсяг невидимої роботи, зокрема уклала низку угод з українськими істориками та письменниками, а також провела успішні перемовини зі світовими видавництвами, зокрема з Єльським та Принстонським університетами, The Wylie Agency, PEW Literary, агентством Беати Стасінської тощо.
Як стверджує керівник проєкту, всі книжки, які наразі перебувають на стадії перекладу, “мають виразне українське тло або відчутну актуальність для української аудиторії”.
Перший анонс від “Локальної історії” – книжка “Карпати. Коротка історія мандрів” Ірини Пустиннікової.
Книжка запрошує читачів зануритися в подорож Карпатами сторічної давнини: випити “Нафтусі” в Трускавці; поїхати до Славська потягом “Нарти-дансинґ-бридж”; потеревенити з гуцулами в Жабйому; підживитися на полонині Заросляк, а потім піднятися на Говерлу; пограти в теніс у Микуличині та потаборувати із пластунами поблизу Осмолоди.
“Хто забажає підлікувати нерви, то гріх оминути лічницю Тарнавського в Косові. Якщо пощастить, то перетнемося з Іваном Франком чи Михайлом Коцюбинським у Криворівні. Повертаючись додому, неодмінно прихопимо зі собою ементалю із полонини Квасівський Менчул. Це історичний провідник Карпатами в усі пори року, який знадобиться і сучасним мандрівникам”, – інтригує анотація.
Авторка книжки Ірина Пустиннікова – журналістка, краєзнавиця, мандрівниця. Пише про історію та мандри.
Дослідниця карнавально-переберійної культури Європи та українських зимових ритуалів у ній. Вона є авторкою найдавнішого краєзнавчого українського сайту “Замки і храми України”, сайту “Буковинські маланки” та понад десяти путівників регіонами України. Пустиннікова співпрацює з низкою українських видань: “Фокус”, “Кореспондент”, “Країна”, “Локальна історія” та іншими.
Наразі книжку можна передзамовити на сайті видавництва за ціною 380 гривень замість 520.
Читайте також: “Як виглядали пожежні автомобілі Івано-Франківська 90 років тому | унікальне фото”
Залишайтеся на зв’язку! Ми у Facebook,Instagram, Telegram.
Надсилайте свої новини нам на пошту: informator.ivanofrankivsk@gmail.com
Телефонуйте за номером 096 989 60 87