В останній день травня в Палаці Потоцьких відбулось свято лісу, яке ще й приурочили до Міжнародного дня захисту дітей. Їли смаколики з лісу, робили годівнички та бачили мегашишку.
Пише Інформатор.
Подія відбувалась з 12:00 до 15:00. Попри застереження синоптиків, дощ не встиг натрапити на свято.
До слова, раніше цей захід організовували у третю неділю вересня, бо саме в цей день відзначають професійне свято працівників лісового господарства, лісової, деревообробної промисловості.
Після повномасштабного вторгнення “Свято лісу” почали організовувати ближче до Міжнародного дня захисту дітей 1 червня.
Як поділилась менеджерка з адміністрування філії Вигодського лісового господарства Ірина Бабій, зробили це щоб:
“розважити сім’ї наших воїнів, ветеранів, допомогти родинам морально якось забутися про цю війну хоч трішки і приділити більшу увагу дітям, і сім’ям воїнів ЗСУ”.
У святі лісу взяли участь всі філії Карпатського лісового офісу. Вигодську лісове господарство (ред. далі в матеріал лг) підготувало висадку лісових культур. Як додає пані Ірина:
“Дитинка може посадити собі деревце і забрати додому, висадити собі біля будівлі… Наші дерева справді приживаються на різних ділянках, на подвір’ях…”.
“Галицький” національний природний парк провів уроки екограмотності. Відвідувачі могли побачити велетенські шишки вагою у 1,5 кілограма. Працівники парку приголомшили, розповівши про те, що така шишка, як на фото нижче, може досягати 5 кілограмів ваги.
Трохи менший екземпляр подарували й Інформатору.
Івано-Франківське лг провів презентацію лісових та декоративних культур, а Верховинський лісгосп провів майстер-клас для дітей з виготовлення шпаківні. Діти забирають виготовлені будиночки для птахів додому та можуть почепити на дерево. Також показав картини з дерева, які самі ж і майструють.
Калуський лг приніс варення з лісових ягід та березовий сік, якими могли поласувати всі охочі. Також дітки могли взяти участь у майстер-класах із сіноплетіння та гончарства. Також на заході працювали аніматори та художники з аквагриму.
“Ми знайомимо дітей з професією лісівника і з тим, як доглядають за лісом, що роблять ці люди в лісі, як поводитися… Це теж дуже важливо, тому що зараз буде спекотне літо і важливо правильно поводитися у лісі в пожежонебезпечний період”, – підсумувала Ірина Бабій.
Також менеджерка розповіла про те, що наразі 200 людей мобілізовано з Карпатського лісового офісу, така ж кількість й демобілізованих. Тому філії допомагають своїм працівникам як на фронті, так й після повернення до мирного життя.
Більше кадрів у нашому відеорепортажі з події:
Залишайтеся на зв’язку! Ми у Facebook, Instagram, Telegram.
Надсилайте свої новини нам на пошту: informator.ivanofrankivsk@gmail.com
Телефонуйте за номером 096 989 60 87