Інформатор Івано-Франківськ

РЕКЛАМА

Як наважитися на навчання за кордоном?

Як наважитися на навчання за кордоном?

Питання – де вчитися, саме по собі доволі складне, незалежно від того, де саме ви обираєте університет – в Україні чи за кордоном. Але, якщо вже були думки про навчання в іншій країні, то краще зупинитися саме на цьому варіанті, бо він більш перспективніший.

Які сумніви щодо навчання за кордоном можуть бути в першу чергу? Складність вступити, великі витрати, туга за домом тощо. Чи потрібно через це відмовитися від мрії? Давайте ми розповімо вам про це детальніше.

Переваги навчання за кордоном

Що дає студенту навчання за кордоном? Це можливість вчитися в іншій країни, отримати диплом, який визнається в різних країнах світу, можливість подорожувати, знайомитися з людьми різних національностей, вчити та покращувати знання іноземних мов. Для того, щоб вступити, наприклад, у Словаччину, потрібно пройти курси словацької мови для українців та гарно або добре вчитися в школі, тому що є багато університетів, куди можна вступити без іспитів.

Відверто кажучи, знайти хорошу роботу зі словацьким дипломом буде простіше що в Україні, що в іншій країні.

Психологічна підготовка

Як краще підготуватися до переїзду в будь-яку країну? По-перше, поговорити з тими, хто вже навчається за кордоном та розпитати іх про все. По-друге, налаштуватися на те, що в гуртожитку буде дуже багато першокурсників, які також залишилися наодинці, без опіки батьків та рідних, тому ви не самотні у цьому плані і зможете відразу почати комунікувати з сусідами. По-третє, після закінчення школи кожна людина обирає свою дорогу, тому спілкування з однокласниками і так може припинитися, тому не варто боятися залишитися без друзів – переїзд в іншу країну – це час знайти нових знайомих.

Фінансова підготовка

Все залежить від того, в яку країну буде вступати абітурієнт і які там вимоги до вступу іноземних студентів. Якщо навчання для іноземців там  платне, тоді потрібно мати гроші як на навчання, так і на харчування і проживання. Якщо ви розглядаєте для вступу Словаччину, де навчання безкоштовне, то львина доля ваших витрат скорочується, завдяки відсутності плати за навчання. Тож бажано, щоб у першокурсника з собою були гроші на перший час, бо в перший місяць студент витрачає трохи більше, тому що гроші йдуть на облаштування кімнати, якихось необхідних речей, які не взяли з дому, пристосування до інших цін,  тощо. А вже надалі батькам буде легше, адже необхідно буде лише оплачувати гуртожиток і харчування студента, а у Словаччині це не так вже й дорого.

Вибір країни та університету

На початку потрібно продумати, яку іноземну мову краще знає абітурієнт, чи може швидко вивчити нову мову, чи обирає він платне або безкоштовне навчання. Таким чином можна буде скоротити кількість варіантів. Наприклад, англомовні програми навчання в країнах ЄС частіше за все платні. В Чехії для вступу потрібно рік вчити мову та мати рівень В2, але навчання безкоштовне. А ось в Польщі навчання навіть польською мовою частіше платне для іноземців.

Тому, якщо ви хочете заощадити кошти, краще за все обрати один із державних університетів Словаччини, тому що мову можна вивчити на базовому рівні за декілька місяців, а навчання буде безкоштовним. Всі навчальні заклади країни відповідають європейським стандартам якості, а диплом визнається багатьма країнами світу.

Організація поїздки

Найкраще заздалегідь продумати, що потрібно взяти з собою і як дістатися до місця призначення. Насамперед, потрібно дізнатися, в яких числах починається заселення студентів у гуртожиток і тоді вже вибудовувати маршрут і бронювати квитки.

З собою потрібно обов’язково взяти одяг на теплу та холодну погоду, ноутбук, мінімальний набір ліків, засоби особистої гігієни та щось із посуду.

Адаптація до нових умов

Адаптація – річ індивідуальна, ніхто не може передбачити скільки часу пройде. В середньому, вона займає від одного місяця до півроку, проте при правильному налаштуванні перед від’їздом вона пройде менш безболісно для студента-першокурсника. Дуже важливим є також знання місцевої мови – чим вище її рівень, тим простіше буде звикнути до нової країни та до нового способу життя.

І, звичайно, найкраща адаптація – це одразу поринути у студентське життя. Брати участь у заходах, які організовує університет, знайомитися з іншими студентами (як з одногрупниками, так і старшокурсниками), знайомитися з містом, де знаходиться університет та його околицями.

Наприклад, у багатьох словацьких університетах організовують урочисте відкриття навчального року спеціально для першого курсу, також кожен факультет може організувати свій власний захід (кіновечір, похід у гори, спільне приготування гуляшу тощо).

Підтримка рідних та близьких 

Ідеальний варіант – якщо вся родина та близькі підтримують рішення абітурієнта поїхати вчитися до іншої країни. Важливо, щоб на самому початку і в складні періоди (наприклад, під час першої сесії, першої контрольної або заліку), батьки та друзі підтримували, співпереживали та налаштовували на успішний результат. Тому живий інтерес і розпитування при спілкуванні буде найкращою підтримкою.

Переїзд у жодному разі не означає розрив стосунків: можна часто телефонувати і переписуватись, а якщо є можливість, можна їздити додому або ж приймати у гості своїх рідних (у більшості гуртожитків для цього є гостьові кімнати).

Планування повернення додому

Державні європейські університети мають необхідну акредитацію, тож дипломи визнаються і в Україні. Наша країна зі Словаччиною має договір про взаємне визнання багатьох документів, тому проблем з працевлаштуванням при поверненні додому не буде. А ось досвід, який отримає кожен випускник за належного навчання, дуже допоможе внести щось нове в роботу будь-якого підприємства чи фірми.

Так, навчання за кордоном може викликати деякі труднощі: страх, витрачені сили і час на вивчення нової мови, розлука з близькими, невизначений період адаптації, але водночас, переїзд принесе безліч незабутніх позитивних вражень і чудовий старт для майбутньої кар’єри.

Залишайтеся на зв’язку! Ми у Facebook, Instagram, Telegram.

Надсилайте свої новини нам на пошту: informator.ivanofrankivsk@gmail.com

Хочете рекламу? Телефонуйте за номером 096 989 60 87

Нагору