Галицький замок, відомий також як Старостинський замок, є одним із найзначніших історичних пам’яток України, руїни якого розташовані у місті Галич.
Інформатору вдалося відвідати замок та зануритися в історію давніх часів
Руїни, що височіють на пагорбі Галич гори, є мовчазними свідками багатовікової історії, починаючи з давніх часів, коли він служив фортифікаційною спорудою на березі річки Дністер.
Прогулюючись територією замку, одразу відчувається міць та дух часів. Мовчазні руїни шепочуть про випробування тоді і сьогодні, віддаючи відлунням боротьби.
На превеликий жаль Українські фортеці — це спогади кровопролитних війн за територію, яка триває і сьогодні. І попри 21 століття, Українські міста продовжують ставати фортецями — руїнами — могилами для тисяч спраглих і живих людей, у яких намагались забрати волю. Боротьба триває!
Перші згадки про попередника Галицького замку датуються 1119 роком, коли він був укріпленою цитаделлю. Археологічні знахідки свідчать, що спочатку це була дерев’яна споруда, яка згодом перетворилася на міцний замок галицьких князів. Зведення кам’яного замку розпочалося у середині XIV століття, після того, як Галичина і Західна Волинь відійшли до Польщі. Існують різні версії щодо того, хто був замовником будівництва: одні джерела приписують це Казимирові Великому, інші — князю Любарту.
Подальша історія
Замок був не лише оборонною спорудою, а й свідком численних історичних подій. У 1436 році він був наданий молдавському господарю Іллі I. У 1490 році замок штурмувала селянська армія під проводом Мухи. А в 1509 році він витримав облогу волохів під проводом господаря Молдавії Богдана III Сліпого.
Сучасний стан
Сьогодні Галицький замок є частиною національного заповідника «Давній Галич». Хоча замок і не зберігся до наших днів у первісному вигляді, його руїни продовжують приваблювати туристів та істориків, які прагнуть доторкнутися до давнини й відчути дух минулого.
Галицький замок — це не просто кам’яні стіни, це історія, що оживає з кожним каменем, з кожною розповіддю, з кожним поглядом на величні руїни, що гордо височіють над Дністром, нагадуючи про славетне минуле Галичини.
Залишайтеся на зв’язку! Ми у Facebook, Instagram, Telegram.
Надсилайте свої новини нам на пошту: informator.ivanofrankivsk@gmail.com
Телефонуйте за номером 096 989 60 87
Артем Барабаш