Інформатор Івано-Франківськ

ЖИТТЯ

Чому в 1 класах має бути не більше 24 учнів: роз’яснення від МОН

З 1 вересня 2024 року кількість учнів у початкових класах державних та комунальних освітніх закладів має налічувати не більше 24 осіб.

Повідомляє Інформатор покликаючись на Міністерство освіти і науки України.

“У 2024/2025 році ця норма поширюється на всі перші класи, які навчатимуться в очному або змішаному (чергування очного й дистанційного навчання з певною періодичністю) форматах. Для решти класів максимальна наповнюваність залишається 30 учнів”, — зазначають в міністерстві.

Для перших класів, які здобувають освіту дистанційно наповнюваність класів може бути більшою за 24 учні. Інші класи на дистанційці можуть налічувати й понад 30 учнів. Ця норма чинна під час дії воєнного стану.

Закон має за мету зробити освітній процес більше ефективним через зменшення кількості дітей у класах та полегшити взаємодію між учнями та вчителями. Викладачі зможуть приділяти більше уваги кожній дитині та вибудувати з учнями кращий зв’язок.

МОН роз’яснює основні моменти в організації роботи:

  • Поділ класу закладу загальної середньої освіти на групи для вивчення окремих предметів здійснюють за наявності певної кількості учнів (наказ МОН від 20.02.2002 №128). Наприклад, для вивчення української мови у класі має бути більше ніж 27 учнів. Отже, клас із 24 учнями не ділиться на групи для вивчення цього навчального предмета (крім закладів із навчанням болгарською, кримськотатарською, польською, словацькою, румунською та угорською мовами).
  • Розрахунок освітньої субвенції для виплати заробітної плати педагогам здійснюють для всіх місцевих бюджетів на основі фактичної кількості учнів і студентів усіх типів закладів освіти станом на 1 жовтня року, що передує плановому бюджетному періоду (календарний рік).

“Розрахунки для 2024 календарного року вже відбулися. Проте оскільки зміни в наповнюваності стосуються тільки перших класів, які розпочнуть навчання у 2024/2025 навчальному році, це не матиме значного впливу на потребу в коштах на рівні територіальних громад. Водночас МОН розгляне можливість внесення відповідних змін до Формули розподілу освітньої субвенції в наступних бюджетних періодах”, — повідомляють у міністерстві.

Головне фото ілюстративне. 

Читати також: Як навчатимуться в школах: МОН затвердило особливості організації освітнього процесу

Залишайтеся на зв’язку! Ми у FacebookInstagramTelegram.

Надсилайте свої новини нам на пошту: informator.ivanofrankivsk@gmail.com

Телефонуйте за номером 096 989 60 87

Нагору