2 листопада 1755 року народилась Марія-Антуанетта — одна з найвідоміших королев Франції, яку, до слова, не дуже шанував її народ. Кажуть, вона не одягала одну й ту саму сукню двічі, а корсети носила навіть під час вагітності. Про заклиначку моди 18 століття та фільми про стиль детальніше у матеріалі.
Розповідає Інформатор Івано-Франківськ.
Наприкінці XVIII століття Марія-Антуанетта взяла на себе місію диктувати модні тренди. Разом з кравчинею Роуз Бертін, вони зробили одяг не просто ремеслом, а мистецтвом: створювали сміливі та оригінальні сукні.
Саме Марія-Антуанетта ввела в моду одяг у пастельних відтінках, високі зачіски та “полуничний блонд“.
До дня народження королеви пропонуємо підбірку фільмів про моду та стиль.
Диявол носить Прада (2006)
Юна Енді Сакс, провінційна журналістка з великими амбіціями, скромним досвідом і бажанням публікуватися в «Нью-Йоркському» медіа, отримує роботу в модному глянцевому журналі «Подіум». Дівчині мусить стати асистенткою головного редактора Міранди Прістлі – великої та жахливої законодавиці світу моди, що приводить у священний трепет модельєрів, фотографів і редакторів.
Доручення Міранди – безглузді й нездійсненні – сиплються каменепадом, відносини з бойфрендом безповоротно псуються, а робочий тиждень, ледь розпочавшись, здається вічністю. Але, можливо, ці труднощі – перша ознака вдалої кар’єри та майбутнього підвищення?
Марія-Антуанетта (2006)
Фільм «Марія-Антуанетта» – біографічна стрічка про молоду австрійську принцесу, що стала королевою Франції.
Марія Антонія Йозефа Йоганна Габсбурзька-Лотарингська була наймолодшою з дочок імператриці Австрії. Вона стала свого роду частиною угоди щодо укладення договору між двома державами: шлюб зі спадкоємцем французького престолу Людовіком XVI був гарантом стабільності у відносинах.
Після одруження життя спадкоємиці поступово перетворилося в одне нескінченне свято. Вона проводила дні за азартними іграми, світськими раутами, покупками коштовностей і шикарних нарядів. Коли їй було дев’ятнадцять, Людовик зійшов на трон. Марнотратство монаршої родини ставило країну в ще більші борги, тим самим наближаючи революцію .
Дім Ґуччі (2021)
В основу гостросюжетної картини лягла реальна історія одного з найвідоміших будинків моди – Gucci. Дія фільму концентрується на сім’ї, яка у багатьох асоціюється з розкішшю, вишуканістю, безмірним багатством та владою. Проте за ширмою безтурботного життя ховаються неабиякі пристрасті, де є місце зраді, брехні, цинізму та помсті.
Круелла (2021)
Дія фільму розвивається в Лондоні, в 70-х роках минулого століття. Естелла – дівчина з нетривіальною зовнішністю і манерами поведінки. Вона вибрала шлях шахрайки та вже встигла досягти значних успіхів на цьому ремеслі. Зараз Естелла хоче стати популярною у світі моди, при цьому вона готова пустити в хід всі свої навички та переступити межу закону там, де того зажадає ситуація. Несподівано дівчина привертає увагу багатої й не менш зухвалої баронеси фон Хельман. Як зустріч із представницею світу інтелігенції відобразиться на житті Естелли?
Місіс Гарріс їде у Париж (2022)
Історія знайомить нас з Адою — простою британською прибиральницею, яка попри всі складнощі зберігає позитивний настрій та посмішку.
Одного разу, під час прибирання будинку, Ада бачить сукню від Крістіана Діора. З того моменту у серці головної героїні зароджується мрія — купити собі таку саму сукню. За дивовижних обставин Ада опиняється на сходах дому Діор у Парижі. І це лише початок непередбачуваних та дивовижних подій у її житті.
Інформатор бажає вам приємного перегляду та гарних вихідних.
Інформація та фото взяті з відкритих джерел.
Читати також: Чи чули ви про письменників-мариністів: південна поетеса Чайка Дніпрова
Залишайтеся на зв’язку! Ми у Facebook, Instagram, Telegram.
Надсилайте свої новини нам на пошту: informator.ivanofrankivsk@gmail.com
Телефонуйте за номером 096 989 60 87