До Міжнародного дня письменників і письменниць, які знаходяться в ув’язненні, згадуємо творчість Василя Стуса. Адже саме 15 листопада присвячується письменникам, які несправедливо розплачуються за свободу слова.
Розповідає Інформатор Івано-Франківськ.
Василь Стус — український поет-шістдесятник, талановитий літературознавець, перекладач, один з найвідоміших політв’язнів, який розпочав моральну реабілітацію письменників Розстріляного відродження (українського літературно-мистецького покоління 20-х – початку 30-х рр.). Продовжував писати, читати та перекладати навіть перебуваючи в ув’язненні. Твори письменника, написані у камері, завдяки його дружині та побратимам, змогли побачити світ. Хоча значна частина його літературної спадщини була знищена. Прожив поет всього 47 років, 13 з яких провів у радянських ізоляторах, таборах, карцерах.
Василь Стус відомий своїми поетичними збірками, зокрема “Палімпсести”, літературними працями такими як “Феномен доби (сходження на Голгофу слави)”, та блискучими перекладами Гете й Рільке.
Пропонуємо згадати творчість письменника.
Детальніше ознайомитись з життям та творчістю письменника можна завдяки кінострічці “Заборонений”. Фільм вийшов 5 вересня 2019 року в річницю смерті поета. Стрічка розповідає про боротьбу українських дисидентів кінця 1960-х — початку 1980-х років та про життя і загадкову смерть відомого поета-шістдесятника, правозахисника, Героя України — Василя Стуса.
Інформація та фото взяті з відкритих джерел.
Читати також: Богдан Лепкий: Серце, що пульсує українською поезією
Залишайтеся на зв’язку! Ми у Facebook, Instagram, Telegram.
Надсилайте свої новини нам на пошту: informator.ivanofrankivsk@gmail.com
Телефонуйте за номером 096 989 60 87