Якою має бути температура повітря в закладах освіти під час холодів: рекомендації
Опубліковано
З настанням холодів зростає ризик захворюваності на грип та гострі респіраторні вірусні інфекції, особливо серед дітей у колективах. Це може бути пов’язано, зокрема, з недотриманням температурного режиму у дошкільних і загальноосвітніх закладах. Тож якою має бути температура у закладах освіти? Читайте у матеріалі.
У приміщеннях дошкільних навчальних закладів необхідно регулярно проводити провітрювання за відсутності дітей. У холодний період року провітрювання слід завершувати не пізніше ніж за 30 хвилин до повернення дітей із занять, прогулянки чи перед сном.
Після коротких провітрювань допустиме тимчасове зниження температури в групових кімнатах до +19°C для дітей 4–5 років та до +18°C для дітей старше 5 років. Водночас рівень відносної вологості в приміщеннях, де перебувають діти, має становити від 40% до 60%.
Прогулянки на свіжому повітрі можна проводити за умови, що температура не нижча за -16°C. Вони повинні організовуватися щонайменше двічі на день. Рекомендована тривалість перебування на відкритому повітрі становить 3,5–4 години на день із забезпеченням активного руху. За необхідності, у разі погіршення самопочуття дітей, стану їхнього здоров’я або несприятливих погодних умов, тривалість прогулянок може бути скорочена.
У шкільних приміщеннях необхідно підтримувати відносну вологість повітря на рівні 40–60%. Температура повітря має відповідати таким нормам:
класні кімнати: 17–20°C
майстерні з обробки металу та дерева: 16–18°C
спортивний зал: 15–17°C
роздягальні при спортивному залі: 19–23°C
актовий зал: 17–20°C
бібліотека: 16–18°C
медичні кабінети: 21–23°C
рекреаційні зони: 16–18°C
спальні приміщення: 18–20°C
вестибюль і гардероб: 16–19°C
санітарні вузли: 17–21°C
душові: не менше 25°C.
Усі приміщення та обладнання закладу освіти мають піддаватися щоденному вологому прибиранню. До цього входить очищення підвіконь, підлоги, опалювальних приладів (або їх захисних решіток), меблів та класних дощок.
Вологе прибирання навчальних і навчально-виробничих приміщень здійснюється після завершення останнього навчального заняття або після кожної зміни, якщо навчання організоване у кілька змін. Спортивні зали прибирають після кожного заняття, а також після завершення навчального дня і занять секцій.
Провітрювання навчальних приміщень проводять під час перерв за відсутності дітей.