Шість документальних фільмів, створених в Україні або знятих про Україну, потрапили до лонглиста 97-ї премії «Оскар-2025». Детальніше — у матеріалі.
Розповідає Інформатор Івано-Франківськ покликаючись на Список претендентів у категорії «Найкращий документальний фільм».
“Під вулканом”
Польський фільм про українську родину з чотирьох осіб, яка вирушила у відпустку на Канарські острови. Проте, коли росія почала повномасштабний наступ, вони за ніч із туристів перетворились на біженців.
«Веселка: на розі у центрі світу»
Український ресторан “Веселка” у Нью-Йорку славиться своїм неперевершеним борщем та смачними варениками. Заклад став символом надії для України. Заснований у 1954 році українськими іммігрантами Володимиром і Ольгою Дармохвалами, ресторан і досі лишається сімейним бізнесом, яким керує їхній зять, Джейсон Бірчард. Фільм “Веселка: На розі у центрі світу” розповідає історію закладу, який об’єднав діаспору для надання підтримки рідній країні.
«Після дощу: Вкрадені Путіним діти повертаються додому»
Це стрічка канадської режисерки Сари МакКарті про повернення українських дітей, викрадених росіянами. У фільмі розповідається про випробування, які переживають родини незаконно депортованих дітей.
«Мирні люди»
Документальний фільм української режисерки Оксани Карпович. З початку повномасштабного вторгнення українські спецслужби опублікували сотні перехоплених телефонних дзвінків російських військових. Чи не найбільший інтерес викликають розмови окупантів з їхніми близькими в Росії. Голоси «мирних», цивільних — матерів, дружин і друзів — розкривають світові очі не лише на хід так званої «спецоперації», а й на жахливий внутрішній світ суспільства, яке стоїть за її виконанням. Саме з таких перехоплень складається стрічка, що досліджує природу російського імперіалізму й колоніалізму, роль пропаганди у вторгненні й торкається питання колективної відповідальності росіян і росіянок.
«Порцелянова війна»
Зворушлива історія про тендітність мистецтва і збереження людяності за будь-яких умов, навіть за умов жорстокої війни. Хоча тут ревуть винищувачі та падають ворожі ракети, українські артисти Слава, Аня та Андрій вирішують залишитися вдома та працювати за покликанням. Вони знаходять тендітну красу навіть серед руїн, і власним прикладом демонструють, що навіть у нелюдських умовах важко знищити людську жагу до життя.
«Ля Палісіада»
Україна, 1996 рік. За 5 місяців до мораторію на смертну кару двоє старих друзів, детектив міліції та судовий психіатр, розслідують вбивство свого колеги. Колись давно вони обидва були закохані у вдову загиблого. Занурені в заплутану справу й давно забуті спогади, вони створюють майбутнє, в якому мають жити їхні діти, успадкувавши нереалізовані прагнення батьків.
Інформація взята з відкритих джерел.
Читайте також: Зворушлива історія кохання Барбі та Кена принесла перемогу франківським танцюристам на Кубку світу
Залишайтеся на зв’язку! Ми у Facebook, Instagram, Telegram.
Надсилайте свої новини нам на пошту: informator.ivanofrankivsk@gmail.com
Телефонуйте за номером 096 989 60 87