Інформатор Івано-Франківськ

ЖИТТЯ

Формування культури поводження та турбота про здоров’я улюбленця: про новий державний реєстр домашніх тварин

Про державний реєстр домашніх тварин

В Україні стартує перший етап запуску Єдиного державного реєстру домашніх тварин. Яка його мета та що зміниться? Дізнаєтеся в матеріалі.

Повідомляє Інформатор Івано-Франківськ, покликаючись на Міністерство аграрної політики та продовольства України

Наразі відкрито авторизацію для ветлікарів. Як зазначають у відомстві проєкт покликаний допомогти ефективніше запобігати поширенню небезпечних хвороб, гармонізувати українське законодавство щодо поводження з тваринами з європейським, а також формувати культуру відповідальних власників, які належно піклуються про своїх улюбленців.

Переваги Реєстру

Єдиний державний реєстр домашніх тварин, який буде розміщений на платформі Дія.Engine, збирає дані про котів, собак і тхорів, включаючи їх клички, характеристики, інформацію про вакцинацію, біостерилізацію, а також контакти власників. Цей Реєстр дозволяє Мінагро та Держпродспоживслужбі отримувати актуальні дані про чисельність тварин, їх стан здоров’я та вакцинацію.

Крок до євроінтеграції

Створення реєстрації є першим етапом гармонізації законодавства України з європейськими вимогами щодо добробуту тварин.

“Функціонування Єдиного державного реєстру домашніх тварин сприятиме підвищенню рівня відповідального утримання тварин в Україні. Це не тільки підвищує шанси на повернення загублених тварин додому, але й допомагає державі краще розуміти епізоотичну ситуацію та планувати профілактичні заходи”, — підкреслив Голова Держпродспоживслужби Сергій Ткачук.

Етапи впровадження

Реєстр буде введено у два етапи. Перший етап, який вже почався, спрямований на авторизацію ветеринарних закладів, після чого вони повинні реєструвати тварин. Після успішної авторизації ветеринарні заклади повинні розпочати реєстрацію домашніх тварин.

Інтеграція з іншими системами

Авторизація ветеринарних закладів і лікарів у Реєстрі відбувається лише через державний інтерфейс.

Разом з тим, ветеринарні клініки, які вже користуються ветеринарними інформаційними системами — партнерами проєкту (Jet Vet, Enote, Animal-ID.net, BuBiBo), після успішної авторизації зможуть почати реєструвати тварин після старту кампанії з реєстрації безпосередньо через ці платформи.

Фінансування та підтримка

Проєкт реалізується за фінансової підтримки GIZ, USAID та UK Dev. Завдяки цьому, створення та запуск Реєстру проводиться без використання бюджетних коштів, що значно зменшує фінансового навантаження на державу.

Читайте також: На Калущині мисливці вполювали шакала і вовка: що відомо про хижаків у регіоні

Залишайтеся на зв’язку! Ми у Facebook, Instagram, Telegram.

Надсилайте свої новини нам на пошту: informator.ivanofrankivsk@gmail.com

Телефонуйте за номером 096 989 60 87

Нагору