Інформатор Івано-Франківськ

ЖИТТЯ

Скандал у франківському автобусі №54: що відомо про суперечку пасажирки з контролерами?

Скандал у франківському тролейбусі №54

В соцмережах Івано-Франківська 2 грудня було опубліковане відео, на якому пасажирка та контролери автобуса №54 перечаться через оплату проїзду. Як з’ясував Інформатор, жінка звернулась до правоохоронних органів. Що відбулось у транспорті? 

Пише Інформатор Івано-Франківськ.

В телеграм-каналі Івано-Франківська з’явилось відео, на якому жінка вимагає, щоб її випустили з автобуса й каже, що до неї застосовують фізичну силу попри буцімто запаморочення та погане самопочуття. Пасажирка вийшла з транспорту й викликала поліцію до універмагу “Прикарпаття”. Контролери натомість кажуть, що вона не здійснила оплату.

Як Інформатору прокоментували в поліції області, до правоохоронців надійшло повідомлення від пасажирки автобуса №54 про цей інцидент. Наразі відбувається перевірка.

Ситуацію нашим журналістам прокоментував директор КП «Електроавтотранс» Віталій Голутяк:

“99,9 відсотка усіх конфліктів, які відбуваються з контролерами, це через те, що людина, яка користується карткою, не слідкує за тим, що відбувається на валідаторі… Що стосується цього випадку, ми зараз пробуємо зняти камери запису, щоб показати, що було на валідаторі, коли людина прикладала картку, чи вона може взагалі забула”.

Керівник КП додає, що в транспорті пасажири мають самі слідкувати, чи є підтвердження на валідаторі:

“пасажир, який розраховується банківською карткою або іншою системою, або оплатою через інший NFC-пристрій повинен переконатися в тому, що його оплата є успішною. Успішною є оплата, коли на валідаторі засвічується зелена галочка. Це так само як ви приходите в магазин, і коли ви оплачуєте карткою, ви ж не йдете з каси до того моменту, поки у вас не буде написано, що платіж пройшов”.

Зі свого досвіду пан Віталій розповідає, що часто трапляється й так, що людина забуває оплатити проїзд, й автоматично стає порушником за статтею 135 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Тоді пасажир, який їхав без квитка, може або придбати його у контролера, або ж на місце викликається поліція й пасажир має залишитись на місці інциденту.

У першому випадку людина має “оплати штрафного квитка контролера, через відсутність у пасажира іншого проїзного документа (в т. ч. електронного), що підтверджує право на проїзд у транспорті у розмірі 300 грн за одну поїздку”, – йдеться у рішенні виконавчого комітету за 14.06.2024 року № 740.

Пасажирам, які оплачують проїзд через Google Pay, варто звертати увагу, чи з’явилось оповіщення про оплату саме на валідаторі, а не тільки на телефоні. Система найкраще сприймає міську транспортну карту, завдяки такій можна зекономити на проїзді.

Читати також: В Івано-Франківську облаштують нову відпочинкову зону за понад 560 тисяч євро

Залишайтеся на зв’язку! Ми у Facebook, Instagram, Telegram.

Надсилайте свої новини нам на пошту: informator.ivanofrankivsk@gmail.com

Телефонуйте за номером 096 989 60 87

Нагору