Інформатор Івано-Франківськ

ЖИТТЯ

Знову на ногах: як франківські медики врятували життя священника після важкої боротьби з хворобами

Фото медиків ЦМКЛ та священника

Михайло Волошин – священник УГКЦ, який лікувався у Центральній міській клінічній лікарні. Перебував на межі життя та смерті через інсульт. Потім пройшов ефективну реабілітацію. Історію відновлення священника, читайте далі.

Про це повідомляє Інформатор Івано-Франківськ з покликанням на КНП “Центральна міська клінічна лікарня Івано-Франківської міської ради”.

У зовсім юному віці, коли отцю Михайлу було 17 років, зробив свій основний життєвий вибір – вирішив стати священником та піти в монастир.

«Тоді УГКЦ перебувала у підпіллі – 1986 рік. Ще ніхто на той час не знав, що через декілька років срср розвалиться. Я обрав чин редемптористів, який вважається месійним у церкві, тобто ми покликані проповідувати Бога і Його любов кожній людині», – розповідає священник.

Священник розповідає, що неодноразово хворів, а тому лікувався в різних медичних закладах України, у нього аритмія серця, йому також проводили різноманітні операції.

«Мій живіт порізаний як старий кожух, або так, ніби я з фронту повернувся», – з гумором говорить священник.

Інсульт стався в отця Михайла якраз в той час, коли він перебував у лікарні. Це було влітку 2024 року.

Потрапив до ЦМКЛ через ниркову коліку. У відділенні урології та малоінвазивної хірургії йому видалили камені з нирок. Священник розповідає, що він добре себе почував і вже готувався до виписки, але одного разу, йшовши коридором лікарні йому стало зле і він знепритомнів.

«Ми побачили ознаки інсульту, провели комп’ютерну томографію та ангіографію. Після діагностики здійснили тромболітичну терапію (фармакологічне розчинення тромбу), оскільки якраз був найбільш сприятливий час для цього. Терапевтичне вікно при інсульті – 4,5 години. Священнику ввели препарат актилізе до години часу від початку інсульту. В якісь мірі отцю Михайлу пощастило і всі обставини були на його користь. Ураження головного мозку було дуже великим – саме аритмія серця спровокувала такий сильний ішемічний інсульт. Нашому пацієнту обов’язково потрібно пити препарати для розрідження крові, щоб не сталось надалі повторних інсультів», – говорить лікар-невролог, Марія Дубина.

Ранню реабілітацію почали одразу в реанімації. Адже після інсульту в отця Михайла була паралізована ліва частина тіла.

«Вчились спершу сидіти, стояти, далі – перші маленькі кроки…», – пригадує фізичний терапевт, Дмитро Духович.

Через аритмію серця у пацієнта є протипоказ до надмірних фізичних навантажень.

«Те, що отець Михайло настільки добре відновиться, ми, якщо відверто, не сподівались. Спільно пройшли дуже тяжкий шлях. Бувало йому ставало погано і під час занять. Але правильний підбір і дозування вправ давали ефект. До кожного пацієнта на реабілітації, який втратив здатність ходьби, індивідуальний підхід. Бо багато ще залежить від особливостей організму людину. Ще тоді у серпні ми відновили йому ходьбу», – говорить Дмитро Духович.

На жаль, нещодавно на свої іменини, під час Служби Божої з нагоди свята Архистратига Михаїла, священнику знову стало погано. Він знепритомнів прямо під час богослужіння у церкві.

Я правив Службу і в один момент підлога «від мене стала втікати». Через тиждень планував знову на планову реабілітацію до вас в лікарню. Але це моє падіння прискорило процес», – жартує священник.

Хоч о. Михайло все чітко і зрозуміло говорить, але каже, що до інсульту його вимова була іншою. Поки священник ще не може і співати.

Втім, терапевт мови і мовлення Христина Грицко відзначає, що через сильне бажання і мотивацію, голос можна відновити.

Інформатор бажає отцю Михайлу швидкого одужання.

Головне фото взято з Фейсбук-сторінки КНП “Центральна міська клінічна лікарня Івано-Франківської міської ради”.

Читайте також: Хлопчика, якого декілька днів розшукували прикарпатські поліцейські, знайшли в Києві

Залишайтеся на зв’язку! Ми у Facebook, Instagram, Telegram.

Надсилайте свої новини нам на пошту: informator.ivanofrankivsk@gmail.com

Телефонуйте за номером 096 989 60 87

Нагору