Інформатор Івано-Франківськ

ЖИТТЯ

“Хамерман знищує віруси” в Івано-Франківську: психотерапія, Богоценетричність й внутрішня дитина

"Хамерман знищує віруси" в Івано-Франківську: психотерапія, Богоценетричність й внутрішня дитина

В попередній частині інтерв’ю ми говорили про костюми зі шлунків, українську культуру та сенси ХЗВ. Цей матеріал розповість вам більше про психотерапію фронтмена гурту й секрети боротьби з тривожністю, Параджанова в історії артистів та меседжі Хамерманів до сучасного українського суспільства. Більше шукайте далі в матеріалі.  

Передає розмову з виконавцями Інформатор Івано-Франківськ

ПЕРШУ ТЕКСТОВУ ЧАСТИНУ інтерв’ю з виконавцями можна відшукати в матеріалі: “Хамерман знищує віруси” в Івано-Франківську: про костюми зі шлунків, українську культуру та сенси”.

В нашому Instagram ми розповіли, що подарували ХЗВ перед початком інтерв’ю. Відповідь у цьому відео:

ПСИХОТЕРАПІЯ ВОВИ 

Дарія Нагорна: Ви розповідали (ред. Вова Пахолюк), що ви ходили на психотерапію. Я, до прикладу, деколи задумуюсь над тим, що, можливо, мені дійсно треба почати ходити до психотерапевта, пропрацювати свою тривожність. Як ви вважаєте, чому це потрібно і чи страшно? 

Вова Пахолюк: Є певні речі, які людина має з собою зробити. Ну мені так здається, для того, щоб відчути повний кайф від існування в цій реальності. Один з них, авжеж, терапія.

Я вважаю, що терапевтуватися має кожна людина, навіть якщо в неї немає запиту на це. Дуже часто виявляється, що ми сидимо, а в нас вже є якась проблема. Ми про це не знаємо, але якість життя погіршується поступово. Коли нам стає геть зле, ми тільки тоді починаємо роздуплятися. А час вже минув, певні травми є, і на то знадобиться набагато більше часу і грошей, щоб те все врегулювати. 

Я вам хочу сказати, що єдине, в чому може бути проблема, що от кажуть таке, бо в мене такого досвіду не було, що іноді буває важко з першого разу знайти саме такого спеціаліста, який підійде власне вам. А так, авжеж, йдіть, це дуже класна штука. Вони, ці падлюки-психологи, навчились з тривожністю працювать так, що ви потім будете літать! У вас з’являться крила! Ви будете дихати повними грудьми! Це так офігенно, короче, єдине, що тільки треба зрозуміти, що терапія, вона не робить як наркотики (редакція закликає їх не вживати), вона із запізненням трішечки й одразу ефекту не буде.

Якщо людина не налаштована на довгий забіг, вона може сказати: “воно нічого не працює” і все. Я працював рік.

Я от відчуваю, що зараз я б пішов на друге коло, в мене просто закінчились грошові знаки, але я от думаю, що я знову буду цим займатися, навіть якщо мене не буде трусити, як тоді було, і буде все наче нормально, я всеодно туди піду. Це дуже класний досвід для росту.

Всім раджу ходити в спортзал, займатися сексом регулярно і, обов’язково, йти до терапевта, навіть якщо ви счітаєте, що воно вам непотрібно. В кожному разі це треба зробити! 

 Зараз такий світ, нас атакує така кількість оцих тіпа…

Альберт Цукренко: шахедів.

Вова Пахолюк: всього, да (ред. сміх). З кожної сторони несеться на нас тіпа стресогенні фактори дуже серйозні й іноді ми можемо не дати собі ради, навіть зрозуміти, що нас (ред. турбує).

МЕТОД РОЗПАКОВКИ ВІД ФРОНТМЕНА ГУРТУ ХЗВ

Вова Пахолюк: В мене був дуже тривожний стан, дуже поганий. Як ось це крабіки починають тебе їсти й потім з’їдають, ти прям сидиш й тебе всього трусить зсередини. Зосередитися на чомусь не можна, стан поганий, як після дуже-дуже-дуже сильного бодуна. Здається, що ти от здохнеш зараз. І каже мені моя психологиня: “Вова, є така тіпа класна практіка, називається “Розпаковка”. Вона нешкідлива для психіки, бо вона не погружає туди — на самі “нижні етажі”. Тобто можна робити будь-кому. Практика в чому полягає? Вона візуалізує проблемну зону, наприклад, психотерапевтка каже: “Де ти відчуваєш тривогу? Що тебе турбує?”, я кажу: “Десь оттут-от” (ред. показує на груди та живіт). Вона питає: “На що це схоже?” й фахівчиня дуже довго й прискіпливо ставила мені запитання, на що це схоже, і я їй сказав, що це подібно на таку велику дошку, яка лежить й здавлює мене, не дає мені, власне, дихати. Вона каже: “подумай, чи можливо якось використати її, цю дошку, за іншим призначенням?”. Я кажу: “(ред. зробити) етажерку”. А я справді хотів собі її зробити. І от ми там подумки робили цю етажерку й тоді вона каже: “Розплющуй очі й кажи, як ти себе почуваєш?”.

В чому практика розпаковки полягає? Психотерапевтка каже, що психіка не продукує нічого зайвого. Все, що вона продукує, це наше! Але іноді ми це наше просто не впізнаємо і тому нам треба його “перепрошити”. Таким чином ми “переназначаємо” якісь тіпа речі. Ми від них не відмовляємось, але ми їх “переназначаємо” і вже наше ставлення до них буде іншим. Але цим треба займатись, понятно шо, регулярно і класно, коли в тебе є коуч. 

Мені попалась дуже скіласта спеціалістка, ми з нею одразу знайшли спільну мову й, мабуть, тому в мене так швидко пішло от. Терапія — це дуже крута історія, правда. Не вагайтеся і йдіть!

Дарія Нагорна: Альберте, як ви свою психіку в ось цих всіх умовах підтримуєте? 

Альберт Цукренко: Ще пів року чи рік тому я б, просто наслухався від Вови про психотерапію, ставився скептично й сказав би: “Я просто насправді такий рівний, я такий стабільний, я такий сильний”. Але я розумію, що, можливо, в мене ще несформований запит. Можливо, я ще не прийшов до тієї точки, коли мені це потрібно, або я не зрозумів цього. Можливо, мені це вже і потрібно, як Вова каже, що це потрібно кожному. Тому із ситуації своєї наївності й незнання про себе можу сказати, що я рівна людина, у якої багато захоплень, яка може балансувати між ними й десь, якусь фрустрацію в одній сфері, компенсувати в іншій. Тобто якщо в мене щось не получається тут, тоді я черпаю радість з чогось іншого. Поки що всі відносно здорові, в мене ще тато навіть живий, дітки ще маленькі, багато радості від цього. Поки так. Може завтра до Вови звернуся за контактом психотерапевта, перевіреного, хорошого.

ГОЛОВНИЙ МЕСЕДЖ ТВОРЧОСТІ ХАМЕРМАНІВ Й ПАРАДЖАНОВ

Вова Пахолюк: Головний меседж усієї цієї творчої активності полягає в тому, що смерті немає. Мені здається, якщо відкрити всі свої очі, фізичні й метафізичні, то це прямо в них і кидається. Ми абсолютно 100% Богоцентричний гурт і наші всі пісні про Бога, а також про те, що в нас немає іншої можливості, окрім того, щоб з ним зустрітися.

Альберт Цукренко: Бачите, ми не зговорюючись, в мене теж біблійна цитата “Будьте як діти”.

Бо внутрішня дитина в будь-якій людині є, але вона постійно репресована. Ми пропонуємо всім бути, наскільки це можливо, як діти. Не репресувати свою внутрішню дитину, бо вона важлива для того, щоб продовжувати бути людиною і бути щасливими.

Марина Валова: Знаєте, я одразу згадала Параджанова, про те, як він казав, що народився, побачив гори, красиву матір, і на все подивися з балкона дитинства. Виникла асоціація про те, що дійсно, доки ти бачиш світ з “балкона дитинства”, поки ти живеш. 

Альберт Цукренко: До речі, “Суспільне” зняло  класне кіно “Сентиментальна подорож до планети Параджанова”, лялькове. Біографічний фільм про Параджанова, коли воно буде десь, подивіться обов’язково. Це просто шедевр.

Вова Пахолюк: Клас… З Параджановим дуже класна історія. Мені здається, що класно, якби було б більше ювілеїв, бо під ювілеї роблять гідні ремасти (ред. відновлення або покращення якості звуку й зображення раніше створених носіїв). Нещодавно був “Колір гранату” (ред. кінопритча Сергія Параджанова), а потім ще були “Київські фрески” (ред. драма Сергія Параджанова). Ці два фільми такий авангард мілєйший і його ми нарешті маємо в хорошій якості… Я потім почав передивлятися всього Параджанова, ну, власне, ось цей його період 80-х років, але там така якість…

Альберт Цукренко: Всі відтінки коричневого (ред. сміються).

Вова Пахолюк: Параджанов — король! Оце ви нагадали мені, це прям дуже-дуже круто. Я зараз топлю за Параджанова, офігенний чувак!

Чому кінорежисер й сценарист є визначною особистістю для гурту? Відповідь шукайте в нашій відео-версії розмови на YouTube-каналі “Інформатора Івано-Франківськ”, таймкод – 25 хвилина 10 секунд:

Також на відео ви зможете відшукати вікторину з Альбертом й Вовою, під час якої артисти вгадували, якими трьома словами описують їх франківці, які в них асоціації з назвою гурта, дізнавалися, чи готовий білий медвідь вдягти їхні костюми й відповідали на запитання містянки про сенси свої творчості. Цікаво? Тоді переходьте на відео вище й шукайте таймкод “Опитування“. Приємного перегляду!

Читати також: Поштова скринька кохання: Інформатор Івано-Франківськ запускає новорічний проєкт

Над інтерв’ю працювали Марина Валова, Марта Маліборська та Дарія Нагорна. Щиро вдячні Cowabunga Sandwich Station за локацію для зйомки! В тексті збережено оригінальну мову респондентів, за винятком деяких слів, що були замінені відповідно до української літературної мови для полегшення сприйняття тексту. 

Зліва направо на фото — Альберт Цукренко, Дарія Нагорна, Марина Валова, Марта Маліборська та Вова Пахолюк. 

Залишайтеся на зв’язку! Ми у FacebookInstagramTelegram.

Надсилайте свої новини нам на пошту: informator.ivanofrankivsk@gmail.com

Телефонуйте за номером 096 989 60 87

Нагору