6 січня за новим церковним календарем українці відзначають Хрещення Господнє. Однією з традицій цього дня є занурення в ополонку, яка символізує очищення душі й тіла. Чи може пірнання в освячену воду “змити” гріхи? Читайте у матеріалі.
Пише Інформатор Івано-Франківськ покликаючись на Фейсбук-сторінку парафії Святого Миколая.
Хрещення Господнє — це одне з найбільших християнських свят, яке знаменує хрещення Ісуса Христа у річці Йордан святим Іваном Хрестителем.
“Насамперед варто зазначити, це не просто свято. Це не про те, щоб піди до церкви постояти, посвятити воду і все. Ні! Це торжество духа. До цього празника нам треба готуватися. І перше це – тайна покаяння”, — зазначає отець УГКЦ Іван Жук.
За його словами, традиція купання в освяченій воді має глибоке історичне коріння. Вперше про неї згадують у контексті хрещення Київської Русі, що, ймовірно, є найдавнішою і найвідомішою згадкою про цей обряд.
“Є різні версії джерел, що пірнання на Водохреще походить із московії, чи Фінляндії. Там вироблявся лікувальний метод — моржування. Але це різне. Ми не можемо плутати одне з одним!”, — додав отець Іван.
Як пояснив священник, йорданська вода “змиває гріхи” тоді коли людина покаялась.
“Якщо ми прив’язуємо пірнання до Богоявлення — то вона має зміст. Якщо це просто пірнання у крижану воду — то це можна робити кожного дня. Чи може статися диво, коли ми пірнемо в освячену воду? Все може статися, але все залежить від людської віри. Якщо саме по собі пірнання, як традиція — то дива не станеться. Чи змиє гріхи — абсолютні ні” — підкреслив отець Іван Жук.
Читати також: Правила безпечного занурення на Водохреща: поради Надвірнянських лікарів
Залишайтеся на зв’язку! Ми у Facebook, Instagram, Telegram.
Надсилайте свої новини нам на пошту: informator.ivanofrankivsk@gmail.com
Телефонуйте за номером 096 989 60 87