На зимівлю у нашій місцевості залишається багато різних птахів, а тому потреба в годівничках та правильному кормі для пернатих значна. Днями у парку Шевченка встановили додаткові годівнички та наповнили їх їжею. Тож, чим можна годувати пернатих? Дізнаєтесь у матеріалі.
Повідомляє Інформатор Івано-Франківськ, покликаючись на Комунальне підприємство “Центр розвитку міста та рекреації”
Перше цікаве питання: чим підгодовувати пташок взимку? На це відповіли у Центрі розвитку рекреацій і в Українському товаристві охорони птахів.
Там розповідають, що підгодовувати птахів потрібно, коли холодно і випав сніг. Якщо ж тепло й немає снігового покриву, птахи можуть знайти їжу самостійно.
Чи годувати птахів?
Найулюбленіший та універсальний корм для різних птахів — це насіння соняшника. Вони також полюбляють насіння огірків, дині, товчене насіння гарбуза та кавуна.
У мороз пернаті ласі на сало — це енергія для них, тому сміливо несолене сало прикріплюйте до годівнички.
Ще одна альтернатива — найдешевші вівсяні або перлові пластівці без додатків. Орнітологи також радять підгодовувати птахів ягодами, яблуками чи подрібненими сухофруктами.
“Несмажене та необроблене насіння та горіхи (подрібнені) завжди будуть поїдатися птахами найперше”, – зазначають орнітологи.
Чого не можна давати птахам?
Птахам категорично не можна давати хліб і хлібобулочні вироби — вони викликають процеси бродіння в шлунках, що призводить до болісної смерті. Також не можна зіпсованих продуктів (особливо з цвілю), солоних, солодких, консервованих чи копчених продуктів.
І найголовніше: годівничка має знаходитись у місці, недоступному для хижих тварин, чистою, наповнюватись постійно протягом періоду підгодівлі, бо птахи дуже швидко звикають, що їх годують і будуть триматися цього місця, Тому, якщо почали годувати, то у холод та сніг вже точно підгодовуйте.
У КП додають, що горішки для паркових білочок також можете залишати в годівничках.
Нагадаємо, що Інформатор спілкувався з Наталією Пріяткіною, про те як правильно годувати диких птахів, щоб їм не нашкодити.
Інтерв’ю нижче:
Читайте також: Розшук горобців: як давно ви їх бачили?
Залишайтеся на зв’язку! Ми у Facebook, Instagram, Telegram.
Надсилайте свої новини нам на пошту: informator.ivanofrankivsk@gmail.com
Телефонуйте за номером 096 989 60 87