Днями у Галичі було виявлено кілька рідкісних артефактів. Деякі з них є свідченням трипільської культури та датуються приблизно IV тисячоліттям до нашої ери. У матеріалі – світлини цих унікальних знахідок.
Повідомляє Інформатор Івано-Франківськ з покликанням на Національний заповідник “Давній Галич”
Перші, так би мовити, випадкові знахідки з околиць міста поповнили фондову колекцію групи “Археологія”.
Бронзовий стилос-писало княжої доби (XII – XIII ст.) з келихоподібною лопаткою та втраченим завершенням стержня. Джерело фото: Національний заповідник “Давній Галич”.
Фрагмент браслета, декорованого геометричним, ромбоподібним орнаментальним мотивом, виконаним методом насічки. Ця річ, очевидно, була доволі цінною для її власника, позаяк після механічного пошкодження чи то просто з плином часу прикраса втратила свою безпосередню функцію, а натомість використовувалася як перстень. Датування встановлюється, триває робота над атрибуцією знахідки.
Фрагмент книжкової застібки княжої доби. Джерело фото: Національний природний заповідник “Давній Галич”
На сторінці заповідника зазначають, що артефакти виявив і передав до заповідника місцевий мешканець, поціновувач історико-культурної спадщини Ігор Томаш, за що йому висловлюють щиру подяку.
Фрагмент бронзової пряжки княжої доби.
Бронзовий квіткоподібний, восьмипелюстковий ґудзик із залишками емалі (вушко втрачене) та декоративна прикраса для одягу.
Жіночий перстень (XII – XIII ст.) виготовлений, ймовірно, зі свинцево-олов’яної бронзи.
Наразі триває процес атрибуції, наукового опрацювання та обліку давніх предметів. Серед них – фрагмент рідкісної антропоморфної посудини, знайдений у селі Залуква (урочище Сад).
Фрагмент рідкісної антропоморфної посудини.
Зовнішня втулка натільного хреста-енколпіона з відламаним, але наявним вушком кріплення. Знахідка деформована, покрита темно-зеленою патиною, втрачені завершення рамен.
Знахідки належать до початку мерешовської фази раковецької групи трипільської культури (етап В II, близько IV тисячоліття до н.е.). Дослідження проводить археологічний загін Національного заповідника “Давній Галич” у 2024 році.
Торгова навішувальна пломба з двома паралельними отворами та пломба від коньяку. Австрія, XX ст.
Натільний хрест, ймовірно XVII – XVIII ст., внутрішня дерев’яна вставка якого, на жаль, не збереглася.
Мідний католицький медальйон кінця ХІХ – початку XX ст.
Бронзова деталь нез’ясованого призначення.
Світлини Тараса Ткачука.
Читати також: За ким банував увесь Станіславів у 1887 році?
Залишайтеся на зв’язку! Ми у Facebook, Instagram, Telegram.
Надсилайте свої новини нам на пошту: informator.ivanofrankivsk@gmail.com
Телефонуйте за номером 096 989 60 87