Представники Омбудсмена здійснили відвідування Тисменицького районного суд, щоб вивчити стан забезпечення прав обвинувачених (підсудних), засуджених осіб, які перебувають у приміщенні суду та рівний доступу до правосуддя усіх груп населення.
Повідомляє Інформатор Івано-Франківськ покликаючись на Омбудсмана України.
Суд розміщений у пристосованій триповерховій будівлі в Івано-Франківську. Штатна чисельність працівників апарату суду складає 20 осіб. Судочинство здійснюють 5 суддів.
У приміщенні суду є 2 зали судових засідань, призначені для розгляду кримінальних справ, які обладнані загородженням зі спеціального захисного скла для розміщення підсудних та системою відеоконференцзв’язку для проведення судових засідань (процесуальних дій) у режимі відеоконференції.
У ході відвідування зафіксовано порушення прав людини у діяльності суду, оскільки наявне приміщення за своїми характеристиками не відповідає вимогам щодо здійснення правосуддя, зокрема у зв’язку з недостатньою площею та невідповідністю Державним будівельним нормам України В.2.2-26:2010 «Будинки і споруди. Суди» (далі – ДБН).
Так, у суді:
- не обладнані камери для тримання підсудних (засуджених) та приміщення конвою;
- не забезпечено ізольований маршрут конвоювання обвинувачених (підсудних), засуджених від службового входу суду до залів судових засідань, у зв’язку з чим підсудні конвоюються відкритими для сторонніх осіб коридорами та сходами, що призводить до порушення їх прав на безпеку;
- немає кімнати для роботи адвоката з підсудними (засудженими);
- через відсутність приміщення для ознайомлення з матеріалами справи, відвідувачі ознайомлюються з ними у приміщенні канцелярії, до якого не мають доступ підсудні (засуджені), які тримаються під вартою, що унеможливлює реалізацію їх права на захист;
- не обладнано окремого санвузла для підсудних (засуджених), з цієї причини останні під наглядом працівників конвою вимушені користуватися загальним санвузлом, який розміщений у коридорі та передбачений для працівників суду і відвідувачів. Така ситуація несе небезпеку для підсудних (засуджених), а також для працівників суду та відвідувачів;
- відсутній ліфт та підйомник, що унеможливлює вільний доступ маломобільних груп населення до приміщень суду та вільного пересування у них.
Щоб усунути виявлені порушення прав і свобод засуджених та ув’язнених Секретаріатом Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини будуть скеровані до компетентних органів відповідні акти реагування.
Головне фото взято з сайту Омбудсмана України.
Читайте також: У Франківську планують оновити одне з перехресть за майже 2 млн грн
Залишайтеся на зв’язку! Ми у Facebook, Instagram, Telegram.
Надсилайте свої новини нам на пошту: informator.ivanofrankivsk@gmail.com
Телефонуйте за номером 096 989 60 87