Нещодавно фонд Національного заповідника “Давній Галич” поповнили цікаві артефакти часів Римської імперії II століття. Фото історичних цінностей далі у матеріалі.
Повідомляє Інформатор Івано-Франківськ з покликанням на Національний заповідник “Давній Галич”
На сторінці заповідника зазначають, що Західне міжрегіональне управління Міністерства юстиції України (м. Ужгород) передало кілька рідкісних монет, зокрема денарій.
Науковці заповідника розповідають, що Денарій – срібна монета, яка вперше була викарбувана в Римській республіці близько 211 року до н. е. і продовжувала карбуватися впродовж трьох століть Римської імперії.
Це була одна з найпоширеніших монет на територіях, що перебували під владою або впливом Риму. Її символ – X. Карбування денарія припинилося наприкінці III століття після грошової реформи імператора Діоклетіана.
Передані римські денарії у заповідник Давній Галич. Джерело фото: Facebook-сторінка заповідника
Пізніше, наприкінці VIII століття, імператор Карл Великий запровадив монетну реформу, унаслідок якої назву “денарій” отримала дрібна срібна монета, що використовувалася в Каролінгській імперії.
Упродовж наступних чотирьох століть каролінгський денарій був основною монетою в Європі. У різних країнах він мав власні назви: деньє (Франція), денаро (Італія), дінеро (Іспанія), пфенінг (Німеччина), парвус (Богемія), пенязь (Литва) та пенні (Британія).
На території України трапляються срібні денарії часів Римської імперії, зокрема періоду правління імператорів Траяна, Адріана, Луція Вера, Марка Аврелія, Коммода, Фаустини Молодшої та Старшої, Сабіни, Антоніна Пія (II століття н. е.). Вони перебували в обігу до V століття, а пізніші знахідки є рідкісними.
Передані римські денарії у заповідник Давній Галич. Джерело фото: Facebook-сторінка заповідника
Масштаби використання римських денаріїв на українських землях були значними. У деяких скарбах зафіксовано по кілька тисяч таких монет, а загальна кількість монетних знахідок із денаріями сягає приблизно 1500 випадків.
Крім того, у XIV столітті на Львівському монетному дворі під владою польських королів карбувалися мідні денарії (1350—1382 роки). Вони мали вагу від 0,4 до 1,5 г і використовувалися як міська розмінна монета.
Читайте також: Акація біла з Франківська отримала майже 17 000 голосів на міжнародному конкурсі
Залишайтеся на зв’язку! Ми у Facebook, Instagram, Telegram.
Надсилайте свої новини нам на пошту: informator.ivanofrankivsk@gmail.com
Телефонуйте за номером 096 989 60 87