Інформатор Івано-Франківськ

ЖИТТЯ

Ветерани зі ступенем магістра викладатимуть у вишах: що відомо про нову програму

Українські ветерани повертаються до цивільного життя — тепер у ролі викладачів. Уже з вересня вони зможуть навчати студентів базовій загальній військовій підготовці. Як працюватиме ця ініціатива та чому це важливо для освіти — детальніше у матеріалі.

Розповідає Інформатор Івано-Франківськ покликаючись на hromadske.

Ветерани, які мають бойовий досвід і здобули ступінь магістра, зможуть викладати базову загальну військову підготовку (БЗВП) у закладах вищої освіти. Уряд наразі працює над впровадженням відповідної програми.

Про це заявив міністр освіти Оксен Лісовий під час презентації дослідження «Перехід від військової служби до цивільного життя: контексти, досвіди, рішення», організованого громадською організацією «Принцип».

За словами Лісового, нині триває розробка критеріїв відбору кандидатів, оскільки програма має стартувати 1 вересня. Вона охопить всі університети країни, що дозволить ветеранам у різних регіонах отримати роботу, яка для багатьох зараз є нагальною потребою.

Міністр також зазначив, що для викладання БЗВП в університетах необхідно залучити 600 фахівців.

«Тут важливо мати вищу освіту, магістерський ступінь. Теоретичну частину БЗВП будуть викладати люди, які працевлаштовані в університетах. Практичну — це полігони», — зазначає міністр освіти Оксен Лісовий.

Окрім університетів, ветерани також зможуть працювати в навчальних центрах, де проводять військову підготовку для школярів.  Як зазначив Лісовий, оновлений предмет «Захист України» функціонує за принципом «кущового методу»: учні відвідують спеціальні осередки, де їх навчають професіонали. Міністр освіти додав, що наразі в Україні діє 980 таких навчальних осередків.

«Нам потрібні люди в ці осередки. Там дуже часто викладають цивільні без бойового досвіду. Чудово, якщо вони роблять це якісно. Але туди щонайменше по кілька людей з бойовим досвідом — це інший рівень авторитету в очах молоді та інші знання», — пояснює Оксен Лісовий.

Головне фото: Євген Бородавко/Освіторія

Читайте також: Івано-Франківськ оцінює вплив потенційних забудов: стартували стратегічні екологічні оцінки

Залишайтеся на зв’язку! Ми у FacebookInstagramTelegram.

Надсилайте свої новини нам на пошту: informator.ivanofrankivsk@gmail.com

Телефонуйте за номером 096 989 60 87

 

 

Нагору