25 березня в Івано-Франківську, у просторі “ветераницивільні Петрос”, провели відкриту розмову, присвячену значенню спорту у фізичній та психологічній реабілітації ветеранів. Обговорювали підготовку до міжнародних змагань, державні програми підтримки, а також можливості залучення бізнесу до розвитку адаптивного спорту.
Пише Інформатор Івано-Франківськ з місця події.
На заході були присутні представники влади, громадських організацій, медичні фахівці та ветерани.
Завідувачка відділення реабілітації обласної клінічної лікарні Катерина Загородня зазначила, що спорт може мотивувати ветеранів до активного життя.
“На жаль, після отриманих травм вони не завжди можуть займатися традиційними видами спорту, відвідувати тренажерні зали. Однак адаптивні види спорту можуть стати новим хобі, роботою або важливою частиною життя. Важливо, щоб ветерани мали доступ до таких видів спорту та могли працювати з фахівцями, які допоможуть підібрати відповідний напрям”, — підкреслила Катерина Загородня.
Простір “ветераницивільні Петрос”
Катерина Загородня також додала, що процес відновлення залежить від стану пацієнта, однак певні види спорту можна впроваджувати вже на етапі реабілітації.
“Наприклад, стрільба з лука може бути доступною значно раніше, ніж жим лежачи. Вибір виду спорту залежить не лише від фізичних можливостей, а й від психологічного стану ветерана. Водночас спорт мотивує, адже він завжди передбачає змагання — з іншими або із собою”, — пояснила лікарка фізичної та реабілітаційної медицини.
Керівниця проєкту “ВетераниЦивільні Петрос” Наталія Найда зауважила, що в Івано-Франківській області спостерігається нестача тренерів, які могли б працювати з ветеранами.
“Частина тренерів мобілізована, частина виїхала. Навчання нових спеціалістів триває довго, а стартова заробітна плата є невисокою. Наприклад, у Калуші працює 40 тренерів на 1200 дітей. Коли ми питаємо, чи готові вони працювати з ветеранами, вони відповідають: “Ми б хотіли, але не маємо часу””, — розповіла вона.
Простір “ветераницивільні Петрос”
Заступник директора департаменту молодіжної політики та спорту Віталій Матешко повідомив, що на сферу спорту виділяється лише 1% міського бюджету. Водночас існують місцеві програми підтримки ветеранів, які займаються спортом.
“Запроваджено щомісячні стипендії для учасників бойових дій, які беруть участь у спортивних заходах. Їхній розмір становить від 2600 до 5000 гривень, залежно від досягнень”, — зазначив він.
Простір “ветераницивільні Петрос”
Наталія Найда зазначила, що спорт є одним із найефективніших і найдоступніших способів реабілітації ветеранів.
“Найголовніша ціль — витягнути ветерана і не дати йому спитися, не замкнутися в собі, мати активне життя”, — наголосила Наталія.
Читати також: У Франківську ветерани навчатимуться інструкторської роботи зі стрільби з лука
Залишайтеся на зв’язку! Ми у Facebook, Instagram, Telegram.
Надсилайте свої новини нам на пошту: informator.ivanofrankivsk@gmail.com
Телефонуйте за номером 096 989 60 87