У лікарні на Прикарпатті з’явилися незвичайні помічники – золотисті ретривери, які допомагають військовим долати наслідки травм. Це перший випадок впровадження каністерапії у медзакладі регіону.
Розповідає Інформатор Івано-Франківськ покликаючись на ШоТам.
Ярослав Давиденко, військовослужбовець із Полтавщини, після поранення мріяв знову стати на ноги. У серпні 2024 року він зазнав важкого поранення під час мінометного обстрілу. Десять складних операцій, титанові пластини та стрижні допомогли відновити фізичний стан, а реабілітація у невеликій лікарні Надвірної дала йому змогу знову ходити.
Однак не лише заняття з реабілітологом допомогли йому повернутися до нормального життя. Випадкова зустріч із золотистим ретривером у стінах лікарні змінила процес одужання. У той день Ярослав почув про каністерапію — метод реабілітації за участю спеціально навчених собак та вирішив спробувати.
Фахівці відділення реабілітації та відновлювальної медицини в Надвірній разом з військовим Ярославом після занять.
Христина Паньків, психологиня Надвірнянської центральної районної лікарні, зазначає, що цей метод давно застосовується у світі, але для України — це ще новий напрямок. Все почалося випадково: у грудні 2023 року лікарню відвідувала місцева жителька Олександра Марчук, яка сама проходила реабілітацію після травми. Вона розповіла лікарям про свою навчену собаку Бетті та запропонувала спробувати каністерапію для військових.
«На перше знайомство Бетті принесла в зубах кошик з цукерками й пригощала всіх пацієнтів — це було дуже мило. Після цього вона одразу побігла до військового з травмою руки», — розповідає психологиня.
За словами фахівців, присутність собак допомагає військовим зняти психоемоційне напруження, повертати впевненість у собі та відчувати життя в теперішньому моменті. Під час групових занять військові грають із собаками, виконують вправи на координацію та силу, а також просто спілкуються з ними.
«Завдяки собакам військові повернулися в стан безтурботності, ми побачили усмішки на їхніх обличчях. Вони дозволили собі проявити щирі емоції, які їм забороняють на війні», — зазначає Христина Паньків.
Каністерапія в Надвірній проводиться на волонтерських засадах. Власники собак приходять до лікарні у вільний час, а лікарі узгоджують графік зустрічей із пацієнтами. За кілька місяців понад 30 військових випробували цей метод і відчули позитивний ефект.
Лікарі сподіваються, що в майбутньому каністерапія отримає офіційне визнання як метод реабілітації для ветеранів, адже її результати говорять самі за себе.
Фото взяті з ресурсу ШоТам.
Читати також: У Надвірній покинуті тваринки шукають дім та люблячу сім’ю: фото
Залишайтеся на зв’язку! Ми у Facebook, Instagram, Telegram.
Надсилайте свої новини нам на пошту: informator.ivanofrankivsk@gmail.com
Телефонуйте за номером 096 989 60 87