30 березня у центрі Верховини пролунали заклики звільнити з полону українських військових — у високогірному краї вперше відбулась акція-нагадування. До неї долучились й рідні зниклих безвісти на війні гуцулів й деякі з них поділились історіями своїх родин з Інформатором.
Ділиться Інформатор Івано-Франківськ побувавши на акції
Подібна акція у Верховині відбулася вперше. Небайдужі разом з організаторами розпочали автопробіг о 9:00 з Косова. О 10:30 колона із закликами про звільнення військовополонених та нагадуванням про зниклих безвісти проїхала через села Буковець і Верхній Ясенів, зробивши зупинку у Верховині. Далі маршрут пролягав через Ворохту, Татарів, Микуличин, Яремче, Делятин, Ланчин, Саджавку, Коломию та Яблунів, а фінішувала колона в Косові.
Автоколона у Верховині на акції нагадування про військовополонених та зниклих безвісти
Організаторами автопробігу виступили громадська організація “Нескорені серця України” та представники всеукраїнського об’єднання “Тризуб” ім. Степана Бандери.
Голова ГО “Нескорені серця України” Ольга Гарасим’юк зазначила, що п’ята акція на підтримку військовополонених і зниклих безвісти, поширилася на інші регіони області, зокрема на Верховинський район. Раніше подібні заходи проводили лише на території Косівського району.
“Ініціаторами акції стала небайдужа молодь з ВО “Тризуб” ім. Степана Бандери. Я пригадую, як під час попередньої акції у Косові була родина, в якої в полоні перебував морпіх. Його ім’я з’явилося у списках на обмін, і тоді плакали всі. Саме тому я вважаю, що такі акції-нагадування дуже важливі в теперішній боротьбі”, – розповідає волонтерка.
Акція-нагадування про військовополонених та зниклих безвісти гуцулів
Акція-нагадування про військовополонених та зниклих безвісти гуцулів
За її словами, такі заходи об’єднують родини полонених і зниклих безвісти, додають їм сил та надії.
“Ми – міст довіри та підтримки. Ми не маємо права мовчати, бо мовчання – це згода на тортури та страждання наших захисників”, – підкреслила Гарасим’юк.
Наразі акції будуть проводитися раз на місяць, а в майбутньому їх може стати більше.
Акція-нагадування про військовополонених та зниклих безвісти гуцулів
Уперше на акцію у Верховині прийшла Любов Жінкевич, сестра зниклого безвісти Назарія Ванджурака, позивний “Ванджа-Назік”. Назарій – уродженець Верховинщини, у 2022 році повернувся з-за кордону і добровільно став на захист України у лавах Нацгвардії.
Він зник 13 лютого 2023 року на Бахмутському напрямку під час боїв із найманцями “Вагнера”. Відтоді про нього немає жодної інформації.
Рік тому у Назарія народився син Ілля, який досі чекає на батька. Пані Любов вірить, що хлопчик ще побачить його живим.
Зниклий безвісти захисник з Верховини Назарій Ванджурак
Пан Василь також не залишився осторонь акції. Його син, Володимир Шатрук, зник безвісти 10 листопада 2024 року. Колись він уже проходив службу в АТО, мав поранення, але попри це у квітні 2024 року знову став на захист Батьківщини.
Зниклий безвісти захисник з Верховини Володимир Шатрук
Ще одна жінка, Ванджурак Ганна, розповіла, що її чоловік Володимир зник 25 грудня 2024 року. Він служив у 425-му окремому штурмовому полку “Скала” на Покровському напрямку, де тривають активні бойові дії. Вже три місяці про нього немає жодної звістки.
Побратими повідомили, що востаннє бачили його пораненим, проте офіційної інформації від командування родина не отримала.
Пані Ганна Ванджурак на акції нагадування про військовополонених та зниклих безвісти
Наприкінці автопробігу рідні зниклих безвісти та військовополонених верховинців звернулися до місцевої влади із закликом долучатися до акцій та виявляти підтримку.
Інформатор наголошує на необхідності долучатись до акцій.
Христина П’ятнюк
Залишайтеся на зв’язку! Ми у Facebook, Instagram, Telegram.
Надсилайте свої новини нам на пошту: informator.ivanofrankivsk@gmail.com
Телефонуйте за номером 096 989 60 87