Закон, який мав обмежити ввезення та розповсюдження книжок із рф і білорусі, прийняли ще 2022 року. Проте через затримку з нормативними документами його повноцінна дія досі неможлива. Що відбувається?
Розповідає Інформатор Івано-Франківськ покликаючись на Читомо.
В Україні готують низку нормативно-правових актів, щоб запрацював закон, який обмежує ввезення та розповсюдження книжок із росії, білорусі та тимчасово окупованих територій. Попри те, що цей закон ухвалили ще у 2022 році, його реалізація затягується через відсутність підзаконних актів.
Держкомтелерадіо вже розробило та направило на погодження уряду кілька важливих постанов. Одна з них стосується правил видачі дозволів на ввезення книжок, виданих у росії, а інша визначає порядок вилучення з обігу видань антиукраїнського змісту. Проте ці документи ще потребують доопрацювання і схвалення, зокрема:
- «Про затвердження Положення про Реєстр видавничої продукції, випущеної у світ державною мовою держави-агресора, що дозволена до ввезення та розповсюдження на території України»;
- «Про затвердження Положення про Реєстр видавничої продукції антиукраїнського змісту».
Крім того, комітет затвердив кілька наказів, що регулюють оцінку книжкової продукції, роботу експертної ради та порядок підготовки рецензій на видання, випущені російською мовою.
Нагадаємо, закон, який передбачає заборону на ввезення книжок із рф та Білорусі, Верховна Рада ухвалила у червні 2022 року, а президент підписав його рік потому — у червні 2023-го. Водночас за словами видавця Олександра Красовицького, попри наявність закону, обмеження досі не працюють, оскільки немає відповідних підзаконних актів.
Читайте також: Українська книжка «З півслова» увійшла до топ-100 найкращих у світі
Головне фото ілюстративне.
Залишайтеся на зв’язку! Ми у Facebook, Instagram, Telegram.
Надсилайте свої новини нам на пошту: informator.ivanofrankivsk@gmail.com
Телефонуйте за номером 096 989 60 87