Дослідження: 79% українців скорочують витрати на побут, щоб купити ліки
Опубліковано
Зростання цін на медикаменти стало серйозною проблемою для 90% українців. Це змушує їх обмежувати витрати на їжу та побутові товари. Детальніше — у матеріалі.
Повномасштабна війна та економічна нестабільність в Україні суттєво позначилися на вартості товарів і послуг. Згідно з першим етапом дослідження споживчої поведінки, проведеного Gradus Research у межах ширшого вивчення споживчих настроїв, майже дві третини опитаних зауважили, що їхні витрати значно зросли у порівнянні з довоєнним періодом.
Найпомітніше подорожчання фіксують 82% учасників опитування, а головними напрямами витрат залишаються продукти харчування (85%), комуналка (72%) та медикаменти (60%).
Серед людей віком 60+ саме витрати на ліки є основними — таку відповідь дали 78% респондентів. Особливо гостро це питання стоїть у сільській місцевості, де 71% жителів вказали медикаменти серед основних витрат, що пояснюється вищою часткою літніх людей у селах.
Здорожчання ліків відчули майже всі опитані — 94%, і для більшості (90%) це стало серйозною проблемою. 79% вже почали економити, переважно на одязі, товарах для дому та продуктах. Найактивніше заощаджують жителі сіл (86%), найменше — мешканці великих міст (72%).
Особливо вразливою є категорія людей пенсійного віку: 62% опитаних віком 60+ змушені зменшувати витрати на продукти харчування, а 66% віком 55–60 — на побутові товари.
Такі тенденції свідчать про те, що вартість медикаментів уже впливає не лише на фінансову, а й на фізичну безпеку українців, змушуючи їх відмовлятися від базових потреб.