Інформатор Івано-Франківськ

ЖИТТЯ

Google навчає штучний інтелект «говорити» мовою дельфінів

За підтримки Google, вчені розробили новий інструмент для вивчення дельфінової комунікації. DolphinGemma працює подібно до GPT, але замість людських слів — вона обробляє свистки та клацання морських ссавців.

Розповідає Інформатор Івано-Франківськ покликаючись на Суспільне Культура.

У співпраці з дослідниками Технологічного інституту Джорджії та польовою командою Wild Dolphin Project (WDP), Google презентувала модель DolphinGemma — інноваційне рішення, здатне аналізувати, імітувати та навіть генерувати звуки дельфінів. Цей проєкт є кроком уперед у напрямку міжвидової комунікації.

Організація Wild Dolphin Project майже чотири десятиліття веде спостереження за дикими плямистими дельфінами в Атлантичному океані біля Багамських островів. Дослідники зібрали великий масив даних — аудіо- й відеозаписів із точними відомостями про індивідуальні особливості, звуки та поведінку тварин. Саме ці матеріали стали основою для навчання DolphinGemma — спеціалізованої мовної моделі з 400 мільйонами параметрів, яка може функціонувати навіть на смартфонах серії Pixel.

Модель здатна розпізнавати повторювані елементи у складних звукових послідовностях — таких як клацання, свистки чи імпульси — і передбачати подальші звуки, подібно до того, як мовні моделі (на кшталт GPT) працюють із людською мовою.

Крім аналізу природної комунікації дельфінів, команда дослідників випробовує систему двосторонньої взаємодії — так званий “словник” між людьми й дельфінами. Завдяки системі CHAT тварини можуть “запитувати” улюблені предмети, імітуючи спеціально розроблені сигнали. У майбутньому передбачається розширення цього інструменту з інтеграцією у нові пристрої, зокрема Google Pixel 9, що дозволить створити повноцінну інтерактивну платформу для міжвидового спілкування.

Wild Dolphin Project — некомерційна наукова ініціатива, яка з 1985 року займається довготривалим дослідженням атлантичних плямистих дельфінів (Stenella frontalis) у природному середовищі. Засновницею проєкту є докторка Деніз Герзінг — одна з провідних дослідниць у сфері міжвидової комунікації.

Читати також: Безплатна стерилізація безпритульних собак у Надвірній: громаду закликають до співпраці

Головне фото ілюстративне. 

Залишайтеся на зв’язку! Ми у FacebookInstagramTelegram.

Надсилайте свої новини нам на пошту: informator.ivanofrankivsk@gmail.com

Телефонуйте за номером 096 989 60 87

Нагору