Інформатор Івано-Франківськ

ЖИТТЯ

Великодні історії: що почитати, коли за вікном тиша та запах паски

Поглибте святкову атмосферу з книжками, що перенесуть вас у світ традицій, духовних роздумів і сімейних цінностей.

Розповідає Інформатор Івано-Франківськ.

“Великодня класика” Ярина Цимбал

Великодній дзвін лунає в українській культурній традиції від давнини до сучасності і щоразу звучить з новими обертонами. У цій антології зібрано прозові твори тридцяти трьох та вірші дванадцятьох авторів і авторок, які представляють Великдень як текст — від Григорія Сковороди і до кінця ХХ століття.
Великдень — це не лише велика тема, а й великий код: велика таємниця, символічне послання і ключ до розуміння. Воскресіння з мертвих перетворює тваринне животіння на осмислене людське існування, надає йому сенсу і прочиняє вікно у майбутнє.

“Все про кролика Пітера” Беатріс Поттер

«Все про кролика Пітера» – це повне видання творів Беатріс Поттер. Казки відомої англійської письменниці давно увійшли до скарбниці дитячої класики і вже понад століття підкорюють серця маленьких читачів з усього світу. Секрет успіху в тому, що письменниця не тільки придумала милі, зворушливі історії з життя кумедних звіряток, а й створила до них чудові ілюстрації. І сталося диво – постав дивовижний, чарівний світ казок Беатріс Поттер.

“Казка про дивовижну яблуню” Оксана Думанська

Близько двох століть у місті Кролевці росте й плодоносить яблуня-колонія, яблуня-сад, яблуня-диво. Уже давно немає материнського стовбура, а нове гілля, вкорінюючись у землю, розвивається й ніби ступає уперед, доводячи — життя триває. Яблуня посіла третє місце на конкурсі «Європейське дерево — 2023», і тепер про неї знають у всьому світі. «Казка про дивовижну яблуню» Оксани Думанської — це письменницька версія появи унікального дерева на козацьких теренах Сумщини.

“Ходи до бабці, обійму” Ірина Ковабаса

Знайомтеся — бабуся Стефанія, їй дев’яносто років, і вона сама виховує двох своїх онуків. А вони — її. Зі сміхом, зі сльозами, з купою питань про життя і навіть про плани бабусі після смерті.

Бабуся, виявляється, не завжди була бабусею. Колись вона була Стефцею, яку ледь не вивезли німці під час окупації, а потім — Стефанією Петрівною на роботі своєї мрії, а тоді — закоханою Стефою, що несподівано стала вдовою.

Онучата — Лежко та Ринка — вони ж курдуплі, які не тікають від халеп, а охоче в них влазять. Бо звідти їх завжди врятує бабусина любов або шпарина під ліжком. А після того — все одно бабусині обійми, найсвятіше, що є між бабцею та онуками. Це їхній знак любові, знак турботи, це там, де можна сховатися від смутку і страхів, де можна зігрітись. Це знак прощення — коли його просять онучки і коли його просить бабуся.

“Спадщина чотирьох господинь” Ярослава Зелинська-Джонсон

У цій кулінарній книжці зібрано рецепти, які готували різні покоління до свят, витворюючи у своїх домівках особливий родинний дух. Це випробувані роками бабунині, мамині й тітчині переписи — справжній кулінарний скарб, а ще мудрі поради чотирьох господинь та спогади про те, як готували в українському домі.

Читайте також: Захоплений, але не забутий: підбірка книжок, що зберігає у пам’яті Крим

Інформація та фото взяті з відкритих джерел. 

Залишайтеся на зв’язку! Ми у FacebookInstagramTelegram.

Надсилайте свої новини нам на пошту: informator.ivanofrankivsk@gmail.com

Телефонуйте за номером 096 989 60 87

Нагору