Інформатор Івано-Франківськ

ЖИТТЯ

Як не порушити закон і зберегти бузок: штрафи та правила для мешканців Івано-Франківська

Бузок у Франківську

З настанням весни вулиці Івано-Франківська наповнюються ароматом бузку. За пошкодження зелених насаджень у громадських місцях передбачене покарання. Чому важливо берегти весняну красу та яка відповідальність чекає на порушників — розповідаємо далі.

Дізнавався Інформатор Івано-Франківськ

У Державній екологічній інспекції Карпатського округу пояснили: якщо обривання бузку трапляється на території, яка є у комунальній власності, потрібно звертатися до поліції. Там фіксують звернення та шукають особу, яка завдала шкоди. Пізніше екологічна інспекція проводить розрахунок збитків і змушує порушника сплатити штраф.

Як повідомляється на сайті ДЕІ Карпатського округу, за знищення або пошкодження зелених насаджень у межах населених пунктів, невжиття заходів для їх охорони, пошкодження дерев і чагарників за межами населених пунктів (що не віднесені до лісового фонду), або їх незаконну порубку передбачена адміністративна відповідальність у вигляді накладення адміністративного штрафу відповідно до ст. 153 КУпАП:

  • на громадян – від десяти до тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян;
  • на посадових осіб або фізичних осіб-підприємців – від тридцяти до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Скрін з сайту ДЕІ Карпатського округу

У секторі комунікації поліції в Івано-Франківській області розповіли, що поки таких звернень не надходило.

Експертка “Фонду Семена Обломея” пояснила, як саме обривання бузку шкодить рослині.

За її словами, якщо рослина росте на комунальній території, обривання заборонене законодавством. Обламування шкодить кору і призводить до пошкоджень, які є стресом для рослини. Це незалежно від того, чи це приватна, чи комунальна ділянка.

Бузок має міцну деревину і його гілки доволі важко зламати, тому часто кора обривається. Якщо бузок перецвітає і його квіти зрізають, це, навпаки, стимулює більш рясне цвітіння наступного року.

Бувають випадки, коли під час ламання суцвіть люди пошкоджують більші гілки (зокрема й гілки першого порядку, якщо рослина ще молода), і тоді гілка всихає.

Часто люди прихиляють великі гілки високих кущів (бо найпишніші суцвіття завжди найвище) і тоді ці гілки можуть пошкодитись“, – додала експертка.

Інформатор закликає жителів та гостей міста дбайливо ставитися до зелених насаджень, не ламати та не обривати гілки бузку чи інших рослин у парках, скверах і на вулицях. Пам’ятаймо, що кожне пошкоджене дерево чи кущ — це шкода не тільки природі, а й красі нашого міста.

Якщо ви стали свідком псування зелених насаджень, не будьте байдужими — звертайтеся до поліції або повідомляйте про порушення в органи місцевого самоврядування.

Головне фото – ілюстративне.

Читайте також: Останні акорди квітня у Франківську: фоторепортаж

Залишайтеся на зв’язку! Ми у FacebookInstagramTelegram.

Надсилайте свої новини нам на пошту: informator.ivanofrankivsk@gmail.com

Телефонуйте за номером 096 989 60 87

Нагору