В Україні хочуть запровадити обов’язкові квоти на працевлаштування ветеранів. За їх недотримання роботодавці платитимуть штрафи або внески, а гроші підуть на підтримку учасників бойових дій.
Повідомляє Інформатор Івано-Франківськ покликаючись на Судово-юридичну газету.
Для роботодавців хочуть ввести обов’язкову квоту на працевлаштування учасників бойових дій (УБД). Якщо протягом року квоту не буде виконано, роботодавець має заплатити штраф, який дорівнюватиме подвійній мінімальній зарплаті за кожного непрацевлаштованого УБД. Цей законопроект зареєстрували народні депутати, зокрема Олег Кулініч, Андрій Кіт і Володимир Арешонков.
Голова податкового комітету, Данило Гетманцев, запропонував альтернативний законопроект (№13180-1). Він вважає, що основний законопроект занадто схожий на вже існуючий механізм працевлаштування людей з інвалідністю, який буде змінено після прийняття нового закону у січні 2025 року. Замість штрафів пропонується запровадити цільові внески за невиконання квоти працевлаштування. Гетманцев вважає, що цей підхід буде більш прогресивним і ефективним для працевлаштування учасників бойових дій.
Окрім того, Гетманцев зазначає, що основний законопроект не передбачає достатньо стимулів для роботодавців, які виконують квоти. У альтернативному законопроекті також пропонується встановити квоту для працевлаштування учасників бойових дій, але замість штрафів передбачено сплату коштів до Фонду соцстрахування у разі її невиконання. Він вважає, що цей підхід є більш комплексним.
Передбачається система заходів для підтримки працевлаштування учасників бойових дій, яка включає такі елементи:
- встановлення нормативу робочих місць для працевлаштування учасників бойових дій;
- справляння внеску на підтримку працевлаштування учасників бойових дій у разі невиконання роботодавцем нормативу робочих місць для працевлаштування учасників бойових дій;
- виплата компенсації за працевлаштування учасників бойових дій у разі виконання роботодавцем нормативу робочих місць для працевлаштування учасників бойових дій;
- професійна підготовка, підвищення кваліфікації і перепідготовка учасників бойових дій для забезпечення їх працевлаштування;
Норматив робочих місць для працевлаштування учасників бойових дій встановлюється у кількості:
- одного робочого місця, – для роботодавців, у яких кількість штатних працівників становить від 8 до 25 працівників;
- 5% кількості працівників, – для роботодавців, у яких кількість штатних працівників становить більше 25 працівників;
- 10% кількості працівників, – для органів державної влади та місцевого самоврядування;
Внесок на підтримку працевлаштування учасників бойових дій сплачується щоквартально та обчислюється як добуток таких показників:
- 50% середньомісячної заробітної плати (винагороди) у відповідному календарному кварталі, розрахованої на одного працівника;
- кількість місяців у кварталі; різниця між встановленим нормативом та фактичною кількістю штатних працівників – учасників бойових дій;
Роботодавці, які протягом звітного кварталу виконали обов’язок щодо нормативу робочих місць для працевлаштування учасників бойових дій, мають право на отримання компенсації за працевлаштування учасників бойових дій.
Компенсація виплачується у розмірі фактичних витрат роботодавця на сплату податку на доходи фізичних осіб, військового збору та єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за учасників бойових дій, які безперервно протягом повного звітного кварталу були працівниками такого роботодавця.
Гроші, які роботодавці сплачують у вигляді внесків, штрафів чи пені за недотримання правил щодо працевлаштування учасників бойових дій, спрямовуються на підтримку самих ветеранів. Зокрема, ці кошти використовуються для їхнього навчання, підвищення кваліфікації, перепідготовки, а також для компенсацій роботодавцям, які беруть учасників бойових дій на роботу.
Читайте також: У Старобогородчанській громаді з’явився фахівець із супроводу ветеранів
Залишайтеся на зв’язку! Ми у Facebook, Instagram, Telegram.
Надсилайте свої новини нам на пошту: informator.ivanofrankivsk@gmail.com
Телефонуйте за номером 096 989 60 87