Інформатор Івано-Франківськ

ГАЛИЧ

Зразок романсько-візантійського стилю: що відвідати у Галичі

Історична спадщина у Галичі

У місті Галич до сьогодні зберігся храм Святого Пантелеймона — визначний зразок романсько-візантійського стилю, що є важливою складовою архітектурної спадщини Західної України. Цей стиль сформувався в період Галицького князівства та досяг свого розвитку в часи Галицько-Волинської держави (кінець XII — початок XIV століття).

Повідомляє Інформатор Івано-Франківськ з покликанням на допис Національного заповідника “Давній Галич” 

У дописі також наведено цитату французького гуманіста XVI століття Жана Бодена: “Романська церква — це фортеця віри, побудована з каменю, світла і мовчання”. 

Романська архітектура — один із найхарактерніших стилів європейського Середньовіччя (приблизно XI–XII ст.), що виник на основі римської спадщини та християнського світогляду. Її часто називають «мовою каменю», якою Європа промовляла про віру, владу і вічність.

Історична спадщина у Галичі

Храм святого Пантелеймона в Галичі. Джерело фото: Національний заповідник “Давній Галич”

Назва “романський” походить від латинського romanus — “римський”, що підкреслює вплив античної архітектури.
У центрі уваги романського храму була не стільки прикраса інтер’єру, як структура будівлі — її масивність, монументальність і символічна вічність.

Історична спадщина у Галичі

Храм святого Пантелеймона в Галичі. Джерело фото: Національний заповідник “Давній Галич”

Храм Святого Пантелеймона — один із небагатьох збережених прикладів романо-візантійської архітектури на території України. Він поєднує візантійську традицію з елементами романського стилю, що проникали з Центральної Європи — зокрема Угорщини, Чехії та Польщі.

Галицька архітектурна школа стала першою мурованою архітектурною традицією на українських землях з виразним національним обличчям. Вона заклала основи для подальшого розвитку архітектури доби Ренесансу та Бароко в Галичині.

Читайте також: На Прикарпатті археологи знайшли унікальну знахідку часів Давньої Русі

Залишайтеся на зв’язку! Ми у Facebook, Instagram, Telegram.

Надсилайте свої новини нам на пошту: informator.ivanofrankivsk@gmail.com

Телефонуйте за номером 096 989 60 87

Нагору