На початку липня 2024 року у ЦНАПі села Перерісль був побитий волонтер із ДЦП Володимир Сікердей. Чоловік звернувся по довідку, але замість документів отримав тілесні ушкодження. Справа швидко набула розголосу і згодом дійшла до суду. 17 квітня 2025 року Надвірнянський районний суд виніс вирок обвинуваченому Богдану Стефанюку. Однак той своєї вини не визнав і заявив про намір подати апеляцію. Більше про ситуацію — далі у матеріалі.
Повідомляє Інформатор Івано-Франківськ
До редакції Інформатора Володимир Сікердей звертається вже вдруге — цього разу з рішенням суду на руках.
У матеріалах справи останнього судового засідання зазначається, що суд визнав Богдана Стефанюка винним у вчиненні кримінального проступку за ч.1 ст.125 КК України (умисне легке тілесне ушкодження) і призначив штраф у розмірі 850 гривень.
Також суд частково задовольнив цивільний позов, зобов’язавши Стефанюка виплатити потерпілому 30 000 гривень моральної шкоди та майже 26 000 гривень витрат на правову допомогу.
Однак рішення ще не набуло чинності — це має статися 17 травня. Володимир Сікердей стверджує, що обвинувачений не лише не визнає вину, а й поширює наклеп:
“Під час судового засідання він називав мене калікою і звинувачував у вигаданих злочинах, зокрема, що я нібито когось скинув під потяг”.
Сікердей має фото-, відео- та аудіодокази судових засідань. 13 травня він подав заяву до поліції за фактом наклепу.
“Я хотів поставити крапку, але бачу, що немає чого попускати. Вони нападають — я захищаюся”, — прокоментував Володимир журналістам.
У поліції Івано-Франківської області підтвердили отримання заяви:
“Сьогодні, 13 травня, до поліції надійшла заява від Володимира Сікердея про неправдиві висловлювання на його адресу. Заяву зареєстровано, ведеться перевірка”, — повідомив керівник сектору комунікації Андрій Яцків.
Наступного дня стало відомо, що обвинувачений змінив представника, який подав клопотання про ознайомлення з матеріалами справи. На думку потерпілого, це може свідчити про намір подати апеляцію, однак на цю мить апеляційної скарги ще не подано.
Позиція обвинуваченого
Богдан Стефанюк у суді заявив, що потерпілого не бив, а лише намагався вибити телефон із рук, бо вважав, що Сікердей не мав права здійснювати відеозйомку. За його словами, він прийшов у ЦНАП усунути несправність у санвузлі, а згодом став свідком агресивної поведінки волонтера.
Після інциденту, за словами Сікердея, Стефанюк покинув приміщення, однак поліція його таки допитала.
У лікарні у Володимира діагностували забої та скол зуба, що кваліфіковано як легкі тілесні ушкодження.
Журналісти Інформатора також звернулись за коментарем до голови Переріслянської громади Володимира Молдавчука. Спочатку він відповів на дзвінок, однак після запиту на коментар сказав, що зайнятий. Надалі на дзвінки та повідомлення не відповідав.
У відповіді на інформаційний запит редакції Суспільного зазначалося:
“Службова перевірка не виявила порушень Конвенції про права осіб з інвалідністю з боку працівників ЦНАПу. Богдан Стефанюк залишається працювати в сільраді, підстав для дисциплінарного стягнення не виявлено”.
Що сталося у ЦНАПі?
2 липня 2024 року Володимир Сікердей разом із братом прийшли до ЦНАП по довідку про догляд. За його словами, працівники відмовились її видавати, мотивуючи це вказівкою голови громади. Після цього він почав знімати події на телефон, що викликало агресію з боку завгоспа Стефанюка.
“Не знаю, яким чином у ЦНАПі з’явився завгосп, але саме він мене вдарив”, — згадував Володимир у коментарі для Суспільного.
Судовий експерт у висновках зазначив, що ушкодження могли виникнути від щонайменше двох ударів у голову та одного в руку. Відео з місця події зафіксувало момент удару.
Позиції свідків
Працівниця ЦНАПу, яка була свідком подій, стверджує, що не вступала в конфлікт, а вийшла з кабінету після початку відеозйомки. Інші свідки підтвердили факт конфлікту, а травматолог — наявність забоїв у потерпілого.
Більше свідчень у цій справі читайте ТУТ.
Крім цього на одному із засідань кореспондентам Суспільного вдалося поспілкуватися й з іншими свідками інциденту, яких суд допитував 18 лютого 2025 року.
Редакція Інформатора Івано-Франківськ надає право обвинуваченому та голові громади висловити свою позицію у форматі інтерв’ю або коментаря. У разі звернення ми зобов’язуємось опублікувати їхню відповідь.
Джерело головного фото: Суспільне Івано-Франківськ.
Читайте також: Скандальна забудова біля міського озера в Івано-Франківську: громада знову проти багатоповерхівок у Крихівцях
Залишайтеся на зв’язку! Ми у Facebook, Instagram, Telegram.
Надсилайте свої новини нам на пошту: informator.ivanofrankivsk@gmail.com
Телефонуйте за номером 096 989 60 87