Там, де пульсує життя нашого міста, заховалась справжня ботанічна перлина — тюльпанове дерево. Серед звичних нам каштанів, лип і кленів, біля знайомого фонтану можна знайти екзотичне дерево, яке розцвітає лише на кілька тижнів щороку. Саме зараз — найкращий час, щоб його побачити.
Пише Інформатор Івано-Франківськ
Зазирніть угору — між соковитим зеленим листям пробиваються ніжні квітки, схожі на тюльпани. Їхні жовто-зелені пелюстки з помаранчевими вкрапленнями виглядають казково.
Перегляньте відео в нашому Telegram-каналі:
Як розповідає Інститут еволюційної екології НАН України, офіційна назва дерева — Ліріодендрон тюльпановий. Воно належить до родини магнолієвих.
Назва ліріодендрон походить з грецької мови: leirion — лілія, dendron — дерево. Відомо, що ліріодендрони були широко розповсюджені в крейдяному періоді, близько 100 мільйонів років тому, на території Євразії, досягаючи широт сучасного Києва та Новосибірська. В Україну ці екзотичні рослини вперше потрапили у 1813 році — їх завезли до Нікітського ботанічного саду за керівництва першого директора Х.Х. Стевена.
Квітки тюльпаноподібні з ледь відчутним запахом й до 6 см в діаметрі, пелюстки зеленувато-жовті з помаранчевими плямами всередині. Цвітіння дерева починається в травні-червні, а родить дерево — у жовтні.
“Морозостійкий, прекрасно переносить навіть суворі зими, з віком здатність витримувати люті зими зростає; дуже вимогливий до світла, особливо у молодому віці. Не менш вимогливим є й до ґрунтових умов – потребує родючих, добре дренованих грунтів, причому родючий шар повинен залягати досить глибоко через особливості кореневої системи цих дерев; погано витримує надлишок вапна, добре росте на вологих багатих на гумус ґрунтах. Стійкий проти шкідників і хвороб”, – розповідають науковці.
Якщо ви ще не бачили цю красу — зараз саме час! Ліріодендрон тюльпановий цвіте недовго, тож не проґавте момент доторкнутись до шматочка давньої ботанічної історії просто в центрі Франківська.
Підписуйтесь, щоб частіше бачити наші новини.
Читати також: 219 поховань, зруйновані надгробки та воєнні сліди: що відомо про караїмський некрополь у Галичі (ФОТО)
Залишайтеся на зв’язку! Ми у Facebook, Instagram, Telegram.
Надсилайте свої новини нам на пошту: informator.ivanofrankivsk@gmail.com
Телефонуйте за номером 096 989 60 87