Інформатор Івано-Франківськ

ЖИТТЯ

Лікарка з Франківська після 14 років у ЦМКЛ вступила до ЗСУ, щоб рятувати військових

Історія військової лікарки

Івано-Франківська центральна міська клінічна лікарня розповіла історію терапевтки та ендокринологині Олени Кобринської. Жінка понад 14 років працювала у медзакладі, але з початком повномасштабної війни добровільно вступила до лав ЗСУ, щоб лікувати військовослужбовців.

Про це повідомляє Інформатор Івано-Франківськ з посиланням на допис лікарні.

До мобілізації Олена Кобринська працювала у терапевтичному відділенні №1. Нині вона служить у військовому госпіталі, а також їздить у ротації безпосередньо в зону бойових дій.

“Під час ротацій, окрім лікування захворювань, я повсякденно стикалась з акубаротравмами у військових, перевіряла цілісність барабанних перетинок, виявляла неврологічну симптоматику, проводила медичне сортування”, — ділиться лікарка.

Історія військової лікарки

Олена Кобринська з військовим. Джерело фото: Facebook-сторінка КНП “Центральна міська клінічна лікарня Івано-Франківської міської ради”

Вона зізнається, що прийняла рішення мобілізуватись, адже хотіла бути максимально корисною як медик:

“На даному етапі для мене це — робота в госпіталі. Моє завдання — допомагати та підтримувати здоров’я захисників України”.

Історія військової лікарки

Олена Кобринська з пораненим військовим. Джерело фото: Facebook-сторінка КНП “Центральна міська клінічна лікарня Івано-Франківської міської ради”

Олена Кобринська відзначає, що захворювання у військових часто мають складніший перебіг, ніж у цивільних пацієнтів:

“Більшість моїх пацієнтів після лікування знову повертаються на фронт. І хоч самі діагнози подібні, умови, в яких перебувають військові, — надзвичайно виснажливі. Часто ускладнюється перебіг хвороб. Моє завдання — якнайшвидше пролікувати, допомогти адаптуватися до умов служби та запобігти рецидивам”.

Особливо часто, каже лікарка, у зоні бойових дій звертаються з вірусними інфекціями та пневмоніями.

“Під час ротації восени-зимою через складні погодні умови та переохолодження саме ці захворювання є найпоширенішими. Військові по кілька днів стоять на позиціях без заміни”, — розповідає Кобринська.

Один із випадків вона згадує особливо:

“Молодий військовий з тяжкою пневмонією кілька днів не залишав позицію через побратимів. Коли його привели, сатурація була 82. Я одразу підключила кисневий концентратор, після чого його терміново перевели до реанімації”.

Лікарка також наголошує на загостренні хронічних хвороб у військових:

“Через постійний стрес та фізичне навантаження часто загострюються гіпертонія, серцеві патології, а також захворювання шлунково-кишкового тракту. У порівнянні з 2022 роком терапевтична патологія стала важчою, оскільки організм виснажений тривалими навантаженнями”.

Історія військової лікарки

Ольга Кобринська з Тайрою. Джерело фото: Facebook-сторінка КНП “Центральна міська клінічна лікарня Івано-Франківської міської ради”

Однією з нових проблем воєнної медицини вона вважає антибіотикорезистентність:

“Призначення препаратів має бути обґрунтованим і ретельним, бажано — після бакпосівів. Але в умовах бойових дій це не завжди можливо. Тому навіть емпірична антибіотикотерапія повинна бути виваженою”.

Попри всі виклики, Олена Кобринська вірить у розвиток військової медицини в Україні.

“Я захоплююся нашими захисниками. Помітила, як змінюється їхнє сприйняття життя після фронту. Побутові труднощі, які здаються критичними цивільним, для них — дрібниці. У них зовсім інші цінності. І неймовірне братерство”, — каже вона.

Рішення служити у військовому госпіталі лікарка не жалкує:

“У час війни кожен має бути корисним. Неважливо — зі зброєю, аптечкою, донатом чи проєктом. Ми не маємо права бути осторонь. Надто висока ціна нашого мирного життя”.

На завершення лікарка цитує Степана Бандеру:

“Ніщо не зупинить ідею, час якої настав”. 

І додає: “Історію творять люди. Лише спільними зусиллями ми зможемо зберегти незалежність і втілити ідею сильної, вільної Української”.

Інформатор вдячний Ользі за порятунок захисників і бажає їй міцного здоров’я.

Підписуйтесь на нас в Google новинах, щоб не пропустити головне.

Читайте також: Микола Таран з Прикарпаття — перший українець серед учасників марафону на Алясці

Залишайтеся на зв’язку! Ми у Facebook, Instagram, Telegram.

Надсилайте свої новини нам на пошту: informator.ivanofrankivsk@gmail.com

Телефонуйте за номером 096 989 60 87

Нагору