Інформатор Івано-Франківськ

ЖИТТЯ

“На фронті рятую так само, як у лікарні”: історія медика ЗСУ з Франківська

Історія бойового медика з Франківська

В Центральній міській лікарні розповіли історію 29-річного Ігоря Струка — лікаря-терапевта, який до повномасштабної війни працював у закладі, а сьогодні рятує життя українських захисників на передовій.

Про це повідомляє Інформатор Івано-Франківськ з посиланням на допис КНП “Центральна міська клінічна лікарня Івано-Франківської міської ради”.

Ігор Струк — нині сержант Збройних Сил України, бойовий медик взводу БПЛА 33-ї окремої механізованої бригади. До лав ЗСУ він приєднався у липні 2024 року і вже майже рік виконує бойові завдання у найгарячіших точках Донеччини — Кураховому, Часовому Яру, Костянтинівці.

До війни три роки працював лікарем-терапевтом у Відділенні невідкладної екстреної медичної допомоги ЦМКЛ.

“Ще проходячи військово-лікарську комісію, знав, що служитиму бойовим медиком у взводі БПЛА 418-го батальйону. Коли рекрутер дізнався про мою медичну освіту й досвід, одразу запропонував цю посаду. Так почався мій шлях у Збройних силах”, — розповідає Ігор Струк.

Історія бойового медика з Франківська

Ігор Струк з прапором. Джерело фото: Facebook-сторінка КНП “Центральна міська клінічна лікарня Івано-Франківської міської ради”

Спочатку його підрозділ працював разом з 18-ю бригадою Національної гвардії, згодом — у складі 28-ї окремої механізованої бригади, а нині Ігор служить у 33-й бригаді.

“Наша робота — якнайшвидше евакуювати поранених бійців до стабілізаційного пункту, — пояснює Ігор. — Через велику кількість ворожих дронів ми не можемо під’їжджати безпосередньо до переднього краю — машину просто знищать. Тому поранених вивозить броньована техніка або їх виносять побратими. Якщо поранення легке, боєць дістається евакуаційної точки самостійно. На евакуації дуже допомагає мій досвід роботи у ЦМКЛ — особливо, коли треба рятувати важкопоранених: я розумію, як діяти під час реанімації, які препарати застосовувати і коли”.

Історія бойового медика з Франківська

Ігор Струк з побратимом. Джерело фото: Facebook-сторінка КНП “Центральна міська клінічна лікарня Івано-Франківської міської ради”

Кілька місяців Ігор також виконував обов’язки начальника медичної служби батальйону.

“Тоді я займався лише документами бійців. Це не менш важливо, бо від правильно оформлених документів, історій поранень і підписів залежить, чи отримає боєць належні виплати”, — пояснює він.

Разом з побратимами Василем Абрамовим і Володимиром Чернецьким Ігор регулярно проводить навчання з тактичної медицини для військових. Особливий акцент роблять на вмінні правильно накладати турнікети.

“Часто військовий, отримавши поранення, накладає турнікет зі страху, забуває час накладання і не послаблює його, щоб відновити кровообіг. Через це можна втратити кінцівку. Ми постійно наголошуємо: перевіряйте свою рану. Якщо кровотечі вже немає, краще зняти турнікет і зробити перев’язку — так можна врятувати руку чи ногу”, — додає Ігор.

Історія бойового медика з Франківська

Ігор Струк з кошеням. Джерело фото: Facebook-сторінка КНП “Центральна міська клінічна лікарня Івано-Франківської міської ради”

За словами медика, щоденний героїзм побратимів надихає боротися далі.

“Був випадок, коли троє наших бійців потрапили в оточення на десять днів. Ми вже думали, що вони в полоні чи зникли безвісти. Маючи всього один ніж на трьох, хлопці змогли захопити позицію ворога. Дочекавшись, поки окупанти заснули, вони забрали зброю й рації. Розуміючи, що не зможуть вийти з полоненими, замкнули їх у бліндажі та повернулися до своїх”, — згадує він.

Ще один випадок вразив Ігоря особливо — про 55-річного бійця, який, попри постійні обстріли, два місяці носив на передову усе необхідне — від їжі й води до зброї та боєприпасів. Лише коли біль у спині став нестерпним, звернувся до медиків. З’ясувалося, що у нього грижа, яка тиснула на спинний мозок.

Є в Ігоря і власна «екстрим-історія». Одного разу він мало не заїхав на окуповані території.

“Після виконання завдання треба було переїхати з Курахівського напрямку під Костянтинівку. Довірився навігатору, а він проклав маршрут через окупований Бахмут. Я ще не знав дороги. Врятувало те, що у крайньому населеному пункті натрапив на українських військових. Коли проїхав другий ряд «зубів дракона», зрозумів, що їду не туди. Розвернувся, до машини вибігли бійці. Думав, що це ворог — але почув українську мову і зрозумів, що свої. Хлопці ще жартували, що якщо знаю паролі ворога — можу їхати далі”, — сміється медик.

Ігор Струк закликає українців не втрачати сили та віру:

“Зараз усім нам — і військовим, і цивільним — потрібно знайти у собі додаткові сили, щоб довести цю боротьбу до кінця. Ніхто, крім нас, не захистить нашу землю”.

Підписуйтесь на нас в Google новинах, щоб не пропустити головне.

Читайте також: Латвійські лікарі у Франківську проводять унікальні операції для поранених військових

Залишайтеся на зв’язку! Ми у Facebook, Instagram, Telegram.

Надсилайте свої новини нам на пошту: informator.ivanofrankivsk@gmail.com

Телефонуйте за номером 096 989 60 87

Нагору