Нове дослідження про законотворчу діяльність Верховної Ради охоплює весь період роботи депутатів дев’ятого скликання з 2019 року з особливою увагою на 12 сесії, яка тривала з вересня 2024 року по січень 2025. Народні депутати з мажоритарних округів Івано-Франківської області набрали один з найбільших середніх ККД по країні — 76,13%.
Пише Інформатор Івано-Франківськ з покликанням на VoxUkraine.
Зокрема, окремі нардепи набрали:
- Василь Вірастюк – 93%;
- Андрій Іванчук – 72% (нардеп помер 25 вересня 2023 року. Як повідомили нашим журналістам у VoxUkraine, його результати враховували до моменту смерті);
- Олександр Матусевич – 85%;
- Едуард Прощук – 84%;
- Володимир Тимофійчук – 94%;
- Ігор Фріс – 76%.
Загалом всі парламентарі під час 12 сесії показали такі результати:
- За підсумками роботи дванадцятої сесії 12 депутатів отримали нульовий рейтинг — тобто не проголосували за жодну з реформ. Частина з них систематичні прогульники, деякі перебувають під слідством чи в розшуку, наприклад, Рабінович,
Столар та Дубінський. - Сумарно за результатами роботи Верховної Ради ІХ скликання 21% депутатів від поточної кількості — реформатори, 62% — помірковані реформатори, 17% — антиреформатори.
- «Довіра» та «Голос» — помірковані реформатори з ефективністю 62-65%. Представники забороненої ОПЗЖ останнім часом не демонструють активної підтримки реформ. Депутати від «Батьківщини» та «За майбутнє» — переважно антиреформатори. Лідером є владна партія “Слуга народу”.
«Коефіцієнт корисної дії депутата базується на участі парламентаря у голосуваннях за реформаторські законопроєкти. Проста, але чесна формула: чим більше підтримано реформ — тим вищий ККД. Відповідно, рейтинг знижується, коли депутат ігнорує реформи або взагалі не бере участі в голосуваннях. Так формується умовна група «антиреформаторів». На жаль, за підсумками 12 сесії ця група зростає. 12 депутатів мають нульовий рейтинг: серед них є і ті, хто не з’являвся у Раді з 2022 року, і ті, хто перебуває під слідством чи в розшуку. Зростання частки таких депутатів тривожний сигнал: воно не лише знижує середній ККД парламенту, але і ставить під загрозу можливість ухвалювати якісні реформи у подальшому», — каже Вікторія Виговська, аналітикиня проєкту «Індекс реформ» та одна з авторок дослідження.
Довідково:
Коефіцієнт корисної дії народних депутатів — унікальний продукт від аналітиків «Вокс Україна». Це — порахований математично показник роботи нардепів, який базується на голосуванні народних обранців за реформаторські закони, які змінюють країну тут і зараз.
Читати також: Зросли зарплати у Верховній Раді: що задекларували народні депутати з Івано-Франківщини у 2024 році?
Підписуйтесь на нас в Google новинах, щоб не пропустити головне.
Залишайтеся на зв’язку! Ми у Facebook, Instagram, Telegram.
Надсилайте свої новини нам на пошту: informator.ivanofrankivsk@gmail.com
Телефонуйте за номером 096 989 60 87