Інформатор Івано-Франківськ

ЖИТТЯ

Символічні кургани, зона тиші й пандуси: яким бачать Парк Ветеранів у Франківську

Представлення ескізу Парку ветеранів

13 липня у мистецькому просторі “Ваґабундо” презентували ескізний проєкт майбутнього Парку Ветеранів України. Як це відбувалося — читайте та дивіться в матеріалі.

Повідомляє Інформатор Івано-Франківськ

Презентація розпочалася з короткого огляду історії ініціативи — боротьби громади за облаштування Парку Ветеранів — та основних напрацювань із воркшопу, який відбувся у лютому.

Тоді акценти зробили на створенні меморіальної зони, забезпеченні доступності, облаштуванні так званої дикої зони з мінімальним втручанням, а також виділенні подієвої, сімейної зон і зони відповідальності.

Нагадати як все було можна нижче:

На заході також збирали підписи для колективного звернення до органів місцевої влади з проханням облаштувати Парк Ветеранів України на всій території площею близько 4 гектарів — без забудов. Звернення планують подати до міської ради та чинного орендаря території.

Представлення ескізу Парку ветеранів

Ескізний проєкт Парку Ветеранів України

“Громада хоче парк — ми про це неодноразово говорили. Піднімали питання і на сесіях міської ради, коли скасовували інвестиційний конкурс. Тому для нас це дуже важлива ініціатива”, — зазначила Катерина Лозовенко, співзасновниця ГО «Парк Ветеранів України”.

Як може виглядати Парк Ветеранів України? 

Архітектор Остап Дольний, який був активним учасником воркшопу, представив ескізний проєкт. Над ним останні кілька місяців працювала команда архітекторів під його керівництвом.

Проєкт базується на аналізі території та чинників, які можуть впливати на її розвиток. У розробці врахували потреби всіх груп населення, які користуються цією зеленою зоною.

На генеральному плані темно-оранжевим кольором позначили існуючі пішохідні шляхи, світло-оранжевим — зони, які пропонують облаштувати.

Представлення ескізу Парку ветеранів

Генеральний план парку ветеранів і темно-оранжевим кольором позначили існуючі пішохідні шляхи, світло-оранжевим — зони, які пропонують облаштувати

Остап Дольний зазначив, що меморіальну частину парку планують створити так, щоб вшанувати всіх захисників — представників різних родів військ Сил оборони України. Символічні фігури відображатимуть, зокрема, льотчиків, піхотинців, військовослужбовців радіоелектронної боротьби.

“Також передбачили символічні кургани із насадженнями соняшників і маків — ці рослини додадуть сенсового навантаження меморіальній зоні. У парку буде зручний пандус від дамби міського озера, а також зона тиші, де військові зможуть спокійно відпочити”, — розповів архітектор.

Представлення ескізу Парку ветеранів

Ескізний проєкт майбутнього Парку Ветеранів України

Серед інших елементів — струмок, що живитиметься водою з озера, та дощовий сад на заболоченій ділянці.

“Ми хотіли максимально зберегти і гармонійно інтегрувати природну зелену зону довкола озера, яка наразі має дикий вигляд. Ділянку з болотом пропонуємо трохи заглибити — там може з’явитися міні-озерце з болотяними рослинами”, — додав Остап Дольний.

На презентацію проєкту прийшли понад 30 людей. Вони ділилися своїми думками й пропозиціями щодо облаштування парку.

Представлення ескізу Парку ветеранів

Ескізний проєкт майбутнього Парку Ветеранів України

Зокрема, урбаністка й архітекторка Ірина Чолій запропонувала встановити біля дамби озера металеву гірку для дітей, а також звернула увагу на облаштування паркінгу для заїзду.

“Можна додати також “лазанки” — це допоможе створити ще одну дитячу зону. А нахил місцевості використати як амфітеатр — із сидіннями”, — зауважила вона.

Ініціативу облаштування Парку започаткувала громадська організація «Парк Ветеранів України». За словами Катерини Лозовенко, усі пропозиції мешканців буде враховано в остаточному проєкті.

Представлення ескізу Парку ветеранів

Ескізний проєкт майбутнього Парку Ветеранів України

Співзасновниця організації Аліна Лещік (Садовська) повідомила, що громадська організація підписала меморандуми про співпрацю з комунальним підприємством «Центр розвитку міста та рекреації» Івано-Франківської міської ради та ГО «Прикарпатський корпус ветеранів». За її словами, команда постійно консультується з фахівцями як місцевого рівня, так і з інших міст.

Також ГО перебуває на постійному зв’язку з орнітологинею Наталією Пріяткіною — зокрема, обговорюють питання збереження орнітофауни на території майбутнього парку.

Свої зауваження до ескізу висловив і представник Громадської ради при Панчишині. Він поцікавився, чи передбачили пандус у західній частині парку — адже там є сходи, які можуть бути перешкодою для маломобільних людей.

На це архітектор відповів, що команда проаналізувала пішохідний потік і передбачила зручний пандус біля основного входу:

“Так, потрібно буде проїхати ще близько 100 метрів, але пандус дозволить потрапити на нижчий рівень і звідти дістатися доріжки. За потреби ми можемо додати ще один пандус”, — зазначив Остап Дольний.

Більше — у відеозаписі прямого етеру Інформатора:

Підписуйтесь на нас в Google новинах, щоб не пропустити головне.

Читайте також: Чисто, згуртовано і з любов’ю: як у Франківську прибирали Парк Ветеранів

Залишайтеся на зв’язку! Ми у Facebook, Instagram, Telegram.

Надсилайте свої новини нам на пошту: informator.ivanofrankivsk@gmail.com

Телефонуйте за номером 096 989 60 87

Нагору