Інформатор Івано-Франківськ

ГАЛИЧ

У Галицькому нацпарку зафіксували гніздування рідкісного птаха, занесеного до Червоної книги України

Чернь білоока

На території Галицького національного природного парку в Івано-Франківській області вперше підтвердили гніздування черні білоокої — рідкісного виду качок, який перебуває під охороною національного й міжнародного рівнів.

Повідомляє Інформатор Івано-Франківськ покликаючись на Галицький національний природний парк.

Під час обстежень риборозплідних ставків 7 липня цього року в околицях села Бовшів, що входить до складу Галицького національного природного парку, орнітологи зафіксували самку черні білоокої (Aythya nyroca) з вісьмома пташенятами. Цей факт офіційно доводить, що птах, занесений до Червоної книги України, гніздиться на території парку.

Чернь білоока — це вразливий вид, охоронний статус якого закріплений у Червоній книзі України (видання 1994 і 2021 років), Резолюції №6 Бернської конвенції та Боннській конвенції. В регіональному контексті цей птах перебуває в небезпечному стані (категорія EN).

Гніздовий ареал черні білоокої охоплює південну Європу, Західну і Центральну Азію, а також Північно-Західну Африку. В Україні цей вид трапляється на заході та півдні країни. До цього часу в Івано-Франківській області були лише поодинокі реєстрації виду в гніздовий період, але прямих доказів розмноження не було.

Цей птах утворює пари ще під час зимівлі, а гніздування починається після весняної міграції, яка триває з березня до початку квітня. Чернь білоока будує гнізда на сплавинах або в заломах очерету. У кладці — від 6 до 14 яєць. Насиджує пташенят лише самка, і це триває близько 25–28 днів. Молоді птахи стають здатними до польоту приблизно через два місяці. Живляться переважно водяними рослинами, іноді — дрібними безхребетними.

За оцінками фахівців, на території Івано-Франківщини може гніздитися до 5–10 пар черні білоокої. За останні три роки спостерігається незначне зростання чисельності популяції, що, ймовірно, пов’язано із забороною полювання на водоплавних птахів.

Читайте також: Орнітологиня показала рідкісного птаха, який гніздується у Галицькому парку

Підписуйтесь на нас в Google новинах, щоб не пропустити головне.

Залишайтеся на зв’язку! Ми у Facebook, Instagram, Telegram.

Надсилайте свої новини нам на пошту: informator.ivanofrankivsk@gmail.com

Телефонуйте за номером 096 989 60 87

Нагору