Інформатор Івано-Франківськ

Івано-Франківська область

Посадовиця санаторію на Прикарпатті організувала схему фіктивного працевлаштування: збитки — понад 15 млн грн

Посадовиця санаторію на Прикарпатті організувала схему фіктивного працевлаштування

На Прикарпатті заступниця директорки санаторію «Косів» організувала схему фіктивного працевлаштування в закладі охорони здоров’я. За даними слідства, збитки державі становлять понад 15,3 млн грн. 

Пише Інформатор Івано-Франківськ із посиланням на поліцію Івано-Франківської області.

До схеми фігурантка залучила чотирьох спільниць — директорку, інспекторку з кадрів, бухгалтерів, а також власних родичів, яких формально працевлаштували в закладі.

Правоохоронці встановили, що протягом 2019–2024 років фігурантки фіктивно працевлаштували 37 осіб, які фактично не працювали та не виконували своїх службових обов’язків. Їхню заробітну плату привласнювали учасниці схеми.

Слідчі встановили, що організаторкою була 48-річна заступниця директорки санаторію. Вона понад 20 років працювала в бухгалтерії закладу та добре знала систему фінансування. Помітивши слабкий контроль і часті кадрові зміни, вона вирішила скористатися ситуацією та залучила спільниць.

Організаторка підшуковувала «кандидатів» на фіктивні посади, вносила неправдиві дані до документів і розподіляла отримані кошти між учасницями схеми. Інспекторка з кадрів вела особові справи неіснуючих працівників, готувала накази про їхнє прийняття на роботу та оформлювала відповідні документи.

Директорка закладу підписувала документи з недостовірними відомостями — кошториси, штатні розписи та табелі обліку робочого часу, які були підставою для нарахування зарплат.

Посадовиця санаторію на Прикарпатті організувала схему фіктивного працевлаштування

На Прикарпатті поліцейські викрили схему фіктивного працевлаштування осіб у закладі охорони здоровʼя. Фото: поліція Івано-Франківської області

Працівниці бухгалтерії здійснювали нарахування та оформлення виплат на банківські рахунки фіктивно працевлаштованих осіб.

Спочатку до схеми залучали власних родичів. Зокрема, матір організаторки «влаштували» молодшою медичною сестрою, чоловіка — бухгалтером, сина — інструктором з праці та масажистом, а невістку — медичною сестрою. Фактично на роботу вони не виходили. Загалом цей етап приніс учасницям понад 3,7 млн грн незаконного прибутку.

Згодом до схеми почали залучати й інших осіб, які погоджувалися на фіктивне працевлаштування задля отримання трудового стажу.

Усього оформили 37 таких «працівників». Загальні збитки державі становлять понад 15,3 млн грн.

Після нарахування зарплат і премій кошти надходили на рахунки фіктивних працівників, після чого знімалися готівкою та розподілялися між учасницями оборудки.

Посадовиця санаторію на Прикарпатті організувала схему фіктивного працевлаштування

На Прикарпатті поліцейські викрили схему фіктивного працевлаштування осіб у закладі охорони здоровʼя. Фото: поліція Івано-Франківської області

Під час досудового розслідування правоохоронці проаналізували фінансову документацію, банківські операції та кадрові матеріали, які підтвердили рух бюджетних коштів.

19 червня п’ятьом фігуранткам повідомили про підозру за ч. ч. 4, 5 ст. 191 Кримінального кодексу України — заволодіння державним майном шляхом зловживання службовим становищем, вчинене за попередньою змовою групою осіб в умовах воєнного стану, у великих та особливо великих розмірах.

Суд обрав підозрюваним запобіжні заходи у вигляді застави: для чотирьох фігуранток — по 998 тис. грн, для ще однієї — 1,6 млн грн.

Досудове розслідування триває.

Підписуйтесь на нас в Google новинах, щоб не пропустити головне.

Залишайтеся на зв’язку! Ми у Facebook, Instagram, Telegram.

Надсилайте свої новини нам на пошту: informator.ivanofrankivsk@gmail.com

Телефонуйте за номером 096 989 60 87

Нагору