Через війну частина людей змушена змінити місце проживання. Медичної документації там може не бути, відповідно, і даних про вакцинацію. Де взяти ці дані?
Повідомляє Інформатор з посиланням на пресслужбу МОЗ.
В яких документах є записи про статус щеплень?
Підтвердити статус щеплень можна завдяки записам в первинній обліковій документації:
- «Історії розвитку дитини» (форма № 112/о)
- «Карті профілактичних щеплень» (форма № 063/о)
- «Медичній карті амбулаторного хворого» (форма № 025/о);
Електронній системі охорони здоров’я (ЕСОЗ) - Міжнародному свідоцтві про вакцинацію
- Довідці про проведені щеплення
- Інших медичних документах, що містять відомості про проведені щеплення.
Як підтвердити дані щодо вакцинального статусу особи, яка є ВПО в Україні?
Якщо ви переселенців і не маєте документів на підтвердження щеплення, слід зв’язатися з лікарем, із яким укладена декларація, або представником медзакладу, де працює лікар, із запитом про отримання довідки про щеплення або для внесення медичних записів до ЕСОЗ (за наявності технічної можливості та/або фізичної доступності).
Коли лікар чи медзаклад мають технічну можливість та/або фізичний доступ, вони вносять дані про вакцинацію до ЕСОЗ на підставі записів у паперовій первинно-обліковій медичній документації.
Якщо можливості внести дані до ЕСОЗ немає, медичний працівник формує довідку про проведені щеплення із використанням відомостей «Карти профілактичних щеплень» (форма № 063/о), яка зберігається у лікаря чи в закладі, та відомостей, що вже внесені в ЕСОЗ.
Довідка формується або в електронній формі з накладанням електронного цифрового підпису, або в паперовій формі з засвідченням підписом медпрацівника, який її сформував, та печаткою медзакладу.
Електронний документ або електронна копія паперового документа надсилається запитувачу засобами електронної комунікації. Обирати форму довідки треба з урахуванням технічної можливості її надавача.
Назви антигенів, проти яких проведені щеплення, в довідку про проведені щеплення вносять відповідно до назв кодів вакцин (наприклад, вакцина від кору, паротиту і краснухи (КПК) має позначку MMR, а проти гепатиту В – HepB).
Якщо у вас немає документального підтвердження вакцинального статусу, вважається, що ви не робили щеплень і курс доведеться починати спочатку.
Як підтвердити вакцинальний статус особи, яка виїхала за межі країни?
Якщо у вас або вашої дитини немає документів на підтвердження вакцинації, необхідно:
- зв’язатися з лікарем, із яким у вас укладена декларація, або представником медзакладу, де працює лікар.
- запитати про отримання довідки про проведені щеплення.
- отримати від медичного працівника закладу довідку про проведені щеплення. Її заповнюють із використанням відомостей «Карти профілактичних щеплень» (форма № 063/о), яка зберігається у такого надавача, та відомостей, внесених до ЕСОЗ.
Довідка формується в електронній формі з накладанням електронного цифрового підпису або в паперовій формі з засвідченням підписом медпрацівника, який її сформував, та печаткою медзакладу.
Електронний документ або електронна копія паперового документа надсилається запитувачу засобами електронної комунікації. Обирати форму довідки треба з урахуванням технічної можливості її надавача.
Назви антигенів, проти яких проведені щеплення, вносять у довідку про проведені щеплення відповідно до назв кодів вакцин (наприклад, вакцина від кору, паротиту і краснухи (КПК) має позначку MMR, а проти гепатиту В – HepB) для полегшення сприйняття медичними працівниками.
Якщо вам не вдасться документально підтвердити проведені щеплення, вважатиметься, що ви їх не робили, і курс імунізації доведеться починати спочатку. При цьому щеплення необхідно проводити відповідно до Національного календаря щеплень країни перебування.
Софія Сіренко