Інформатор Івано-Франківськ

ЖИТТЯ

Я цим живу. Майстриня вишивки Зоряна Господарюк

Кожна робота Зоряни Господарюк – унікальна, від неї важко відірвати погляд. Майстриня вишиває сорочки, блузки, сукні. Її вбрання побувало на багатьох виставках та показах, отримало чимало нагород. Його носять і актори, і політики. Але сама мисткиня цим не хизується, вона просто любить свою роботу.

Інформатор розпитав у пані Зоряни про це нелегке, але таке чудове заняття, – вишивання.

Зоряна Господарюк – майстриня вишивки з Косівщини. Вона полюбила вишивку ще в дитинстві. Цієї справою займалася її мама. Першу роботу вишила у 10 років і впродовж 22 років мисткиня не покидає улюбленої справи.

«Я на цьому виросла, і генетика зробила своє. Генетичний код змінити важко. Спершу це було ткацтво, такі дрібні рушники, серветки. Потім я почала розвиватися. Згодом закінчила інститут, постав вибір, чи я йду в професію чи залишаюся творчою людиною. Творчість перемогла. Згодом почала відтворювати стародавню вербовецьку рукавівку, відому на весь світ», – каже вона.

Кожна вишиванка у майстрині – справді особлива.

«Жінки – такі жінки. Вони хочуть бути ексклюзивними, впізнаваними. А мені вистачає фантазії, натхнення, можливостей, щоб створити річ саме такою. Обожнюю сукні, довгі, в гарний широкий рукав. Одягаєш, і таке відчуття, що ти королева, і всі дивляться тільки на тебе. Завжди чую від своїх клієнток: «Одягнула, і все запитують, де я взяла таку річ». Це приємно, бо для майстра насамперед похвала є найціннішою відзнакою його роботи», – ділиться Зоряна.

Мисткиня вишиває на натуральних тканинах – льон, бавовна, вишукує полотна в  старовинних скринях. У вишивці використовує різні техніки: колодочки, хрестик, настелений хрестик. А ще займається ткацтвом. Переважають орнаменти заходу України, що зовсім недивно – корені дають своє.

«У мене немає такого, що я вишиваю тільки маки чи соняхи. Є натхнення сьогодні відтворити серафинецьку сорочку – я її відтворюю. Завтра є натхнення ткати вербовецьку рукавівку – тчу. Це моє хобі, я цим живу. Це праця, яка мене не втомлює – ні фізично, ні морально. Я ніколи не злюся на свою роботу чи людей. Мене може виснажити щось інше, але не вишивка. Можу працювати і 20 год на добу, але воно мене не втомить», – додає вона.

Замовити роботу в Зоряни можна, написавши їй на фейсбук чи інстаграм.

Софія Сіренко

Нагору