Інформатор Івано-Франківськ

ЖИТТЯ

Як перебої зі світлом вплинуть на ціну продуктів? Відповіли в Мінагрополітики

Якщо ситуація з електроенергією буте такою, як зараз, ціни на продукти зростуть на декілька відсотків. Дефіциту не буде.

Повідомляє Інформатор із посиланням на коментар першого заступника міністра аграрної політики та продовольства України Тараса Висоцького.

За словами пана Тараса, в Україні кількість вирощених зернових, олійних культур і продуктів їх перероблення значно більша, ніж це потрібно для споживання в державі. Значну частину цієї продукції завжди відправляють на експорт, але за необхідності її спрямують на внутрішній ринок.

Частка електроенергії в залежності від типу продукції впливає на ціну від 3% до 5%. Все залежить від того, яка надалі буде частота відключень і, відповідно, від потреб використання альтернативних джерел, які є дорожчими. Якщо ситуація буде поточною, з прогнозованим плановим відключенням, то суттєвого здорожчання не передбачається. Будуть незначні коригування, на кілька відсотків, але не більше“, — каже заступник і додає, що багато генераторів вже прямують до України. Їх придбали за кошти підприємств і міжнародних партнерів.

Скорочення посіву зменшить експорт, але навіть при наявних засіяних площах, Україна матиме удвічі більше вирощеної агропродукції, аніж потрібно для споживання. Це може вплинути на об’єм експорту, але не на внутрішній ринок“, — каже Висоцький.

Науковці з Інституту аграрної економіки прогнозують, що до кінця року роздрібні ціни на яйця можуть стабілізуватися й навіть впасти. З цим, щоправда, не погоджується директор науково-дослідної станції птахівництва НААН Олег Катеринич. Він вважає, що комбікорм для курки-несучки подорожчає, відповідно зросте й ціна яйця.

За прогнозом Інституту аграрної економіки, до Нового року можуть подорожчати різні види м’яса на 7–10%, молоко та асортиментний ряд молочної продукції – на 10–15%, молоко пастеризоване (жирністю до 2,6 %) – до 40 гривень за літр. Також експерти очікують зростання цін на овочі борщового набору – до 15–20%, хліб та соняшникову олію – до 10%.

Українці можуть відчути й зростання цін на продукти, виробництво й зберігання яких потребують великих затрат електроенергії. Використання генераторів на паливі обходиться приблизно в 5 разів дорожче, тож такі продукти можуть подорожчати на 10–15%, вважає заступник голови Всеукраїнської Аграрної Ради Денис Марчак.

Читайте також: Масовий перехід на генератори. Чи є загроза дефіциту на пальне і як зміняться ціни

Залишайтеся на зв’язку! Ми у Facebook, Instagram, Telegram.

Надсилайте свої новини нам на пошту: informator.ivanofrankivsk@gmail.com

Нагору