Інформатор Івано-Франківськ

ЖИТТЯ

Нововведення для жінок і студенток: військовий облік 2023

Наприкінці 2022 року Кабінет Міністрів України ухвалив новий порядок військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів. Нововведення стосуються жінок-медиків та фармацевтів.

Розповідає Інформатор, покликаючись на Інформатор Україна.

То що тепер змінилося?

У новому порядку прописано, що жінки-медики, лікарі, медсестри та фармацевти будуть військовозобов’язаними, тобто мають стати на військовий облік.

“Минулого року були новини про військовий облік жінок і було незрозуміло, хто кого буде мобілізовувати і як ставити на облік. Це врахували і виокремили категорії. Під обов’язковий військовий облік зараз підпадають тільки жінки медичних та фармацевтичних спеціальностей – тобто які закінчили медичні виші або фармацевтику”, – пояснив юрист Андрій Новак.

Інші жінки, які мають спеціальність, споріднену з військовою, можуть стати на облік за бажанням.

На військовозобов’язаних жінок покладаються ті ж обов’язки, що й на чоловіків: ставати на військовий облік, проходити підготовку до служби, повідомляти військкомати про зміну місця реєстрації/проживання, сімейного статусу, інвалідності тощо. Водночас прийняття жінок на службу, як і раніше, має відбуватися добровільно.

Які зміни стосується студенток?

Ще одна зміна до порядку стосується студенток, які отримують медичну та фармацевтичну освіту.

Тепер за 2 місяці до завершення навчання університети мають подавати списки з переліком таких жінок до  територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки (ТЦКСП). Раніше це було обов’язково робити за 3 місяці.

Після завершення навчання таким жінкам видається тимчасове посвідчення військовозобов’язаної, їх вносять до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних та резервістів.

Посвідчення видають у військкоматі, на території відповідальності якого розташовані заклади освіти. Строк дії таких посвідчень – 30 діб.

Отримавши посвідчення, жінка має у 7-денний термін з’явитися з ним до військкомату для постановки на військовий облік.

А що робити випускницям 2022 року?

Жінки, які отримали медичну/фармацевтичну спеціальність до ухвалення порядку (до 30 грудня 2022 року) і не перебували на військовому обліку – можуть працевлаштуватися без постановки на облік до 2026 року.

“Залишаються ті ж самі норми для роботодавців, коли без військово-облікових документів людину не могли прийняти на роботу. У випадку з жінками, у медиків і фармацевтів не вимагатимуть цей документ до 2026 року. Для них зробили такий перехідний період. Вони можуть не ставати на військовий облік до 2026 року, але бажано це зробити”, – зазначив Новак.

Читайте також: У Франківську – букфорум на підтримку ЗСУ | фоторепортаж.

Залишайтеся на зв’язку! Ми у Facebook, Instagram, Telegram.

Надсилайте свої новини нам на пошту: informator.ivanofrankivsk@gmail.com

Нагору