Інформатор Івано-Франківськ

ЖИТТЯ

У Франківську обговорюють, як молодь може зміцнити демократію

Сьогодні, 17 березня, в Івано-Франківську відбувається захід “Роль молоді у зміцненні демократії”. Шість громадських організацій розповідають курсантам та студентам про себе, аби залучити до роботи. 

Повідомляє Інформатор.

За словами керівниці відділу молодіжної політики Департаменту молодіжної політики Івано-Франківської міської ради Мар’яни Циганин, захід ініціювали курсанти Луганського інституту внутрішніх справ, а підхопили ідею студенти-журналісти ПНУ. Якщо сьогодні побачать хороші результати, таку модель обговорення запропонують студентам інших навчальних закладів.

“Ми як ніколи бачимо, що молодь впливає на процеси державотворення, зокрема, в Україні. Це перші хто відреагував на російську агресію, хто йде  на страйки, майдани. Ми хочемо поговорити, як молодь в умовах війни може впливати на демократичні процеси, якими інструментами вони володіють, який ще бракує. Так, є багато можливостей у прийнятті управлінських рішень. Ми помітили, що інколи молодь про них не знає, – бути кандидатом на виборах і бути обраним, брати участь в опитуваннях, обговорення, консультаціях, подавати петиції тощо. А також почути думку молоді, чого ще не вистачає”, – каже Мар’яна Циганин.

Студентів та курсантів знайомлять з шістьма активним громадськими організаціями, які презентують, що вони роблять для громади міста, та як учасники заходу можуть до них доєднатися. Йде мова, зокрема, про “ФРІ”, “Міжнародну наркотичну асоціацію”, ГО “Між іншим”, БО “БФ Добро-Дії”.

Зустріч відбувається у форматі “Живої бібліотеки”. У маленькому колі представник організації виступає впродовж 7 хвилин, йому задають запитання. Опісля учасники переходять за наступний стіл. Таким чином за годину студенти познайомляться зі всіма організаціями й приймуть рішення.

Як розповіла волонтерка Ольга Черкас, “Маскувальні феї” (БО “БФ Добро-Дії”) плетуть маскувальні сітки для військових, виготовляють окопні свічки, збирають необхідні продукти, а фонд допомагає воїнам із дорогими приладами.

“Чому прийшли сюди? Хочемо, щоб залучалася молодь, яка розуміє, що це потрібно, це її майбутнє в цій країні. Аби вони приходили і допомагали”, – сказала вона.

Активіст громадської організації “Між іншим” Роман Мельник розповів, що “Між іншим” виникла після початку повномасштабного вторгнення. Тоді багато молодих людей не можуть просто сидіти вдома.

“Ми збиралися, намагалися якимось чином допомогти іншим, збирали кошти на ЗСУ, фасували гуманітарку. У березні створилася наша організація, і ми вирішили підійти до цього більш програмно. Ми організовуємо різні проєкти; ми відкриті до різних ініціатив. Орендували великий простір на вулиці Довгій, 20б. Там можна проводити заходи разом з ініціативами, які не мають своїх приміщень. Молодь – це наше теперішнє, вона має включатися у зміни, що відбуваються зараз, – каже він.

Читайте також: Плетуть у ритмі вальсу: як “Маскувальні феї” вже близько року допомагають нашим військовим.

Залишайтеся на зв’язку! Ми у Facebook, Instagram, Telegram.

Надсилайте свої новини нам на пошту: informator.ivanofrankivsk@gmail.com

Нагору