Від початку року Держпродспоживслужба вакцинувала від сказу понад 100 тисяч диких тварин. Про здоров’я домашніх тваринок належить дбати їхнім господарям, а знати, як захиститися від сказу, варто всім.
Інформатор пояснює, що робити, щоби вберегти себе й улюбленця.
Сказ є особливо небезпечним вірусним захворювання як для тварин, так і людей. Характеризується розвитком енцефаліту зі стрімким пошкодженням функції центральної нервової системи, завжди закінчується летально.
За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) сказ входить в першу п’ятірку основних небезпечних зоонозів, що завдають найбільших соціальних і економічних збитків, повідомляють у Держпродспоживслужбі.
Сказ переносять хворі тварини, які виділяють вірус зі слиною. Основний шлях проникнення вірусу в організм — пошкодження шкіри і слизових оболонок (укуси, ослинення й подряпини).
Щоби захистити домашню тварину від сказу, необхідно регулярно вакцинувати її й уникати контактів із потенційно небезпечними тваринами.
Щеплення від сказу робиться щороку і є безкоштовним. У Франківську вакцинувати улюбленця можна у Івано-Франківському відділі Івано-Франківської обласної державної лікарні ветеринарної медицини на вулиці Каховській, 15. Лікарня працює з понеділка по п’ятницю з 8 до 17 години (12.00-13.00 — обід).
Якщо ж вас вкусила собака, алгоритм дій такий:
- промийте рану великою кількістю води з милом
- дезінфікуйте укус (використовуйте спирт або йод)
- зверніться у найближчий медзаклад, де є вакцина від сказу
- якщо є можливість, покажіть тварину ветеринарам
У разі підозри на сказ лікар призначає курс антирабічних щеплень (ефективні на 96-99%). Їх шість:
- у день звернення до лікаря
- на третій день
- на сьомий день
- на 14 день
- на 30 день
- на 90 день
Переривати курс щеплень не можна.
Бережіть себе й своїх улюбленців!
Залишайтеся на зв’язку! Ми у Facebook, Instagram, Telegram.
Надсилайте свої новини нам на пошту: informator.ivanofrankivsk@gmail.com