Інформатор Івано-Франківськ

ЖИТТЯ

Мобілізація: чи має право роботодавець вручати повістки працівникам?

Мобілізація: чи має право роботодавець вручати повістки працівникам?

Роботодавець може повідомляти та вручати повістки своїм працівникамале лише якщо отримав відповідне розпорядження від начальника ТЦК та СП.

Пише інформатор

Повномасштабне вторгнення, розширили повноваження керуючих органів, повістки можуть вручати не тільки представники військкоматів. Це можуть також робити представники органу СБУ, підрозділу Служби зовнішньої розвідки, органів місцевого самоврядування. Також таке право мають деякі інші категорії.

На керівників підприємств покладено не тільки вручення повісток, але і контроль за своєчасним прибуттям військовозобов’язаного до місця, визначеного повісткою, але порядок такого контролю ніде не визначений.

Роботодавець також зобов’язаний:

  • перевіряють військово-облікові документи під час прийняття на роботу, а також під підпис інформують про правила ведення військового обліку.
  • беруть військовозобов’язаних на персональний військовий облік протягом п’яти днів після працевлаштування;
  • протягом 7 днів повідомляють територіальний центр комплектування про прийняття на роботу чи звільнення військовозобов’язаного, а також подають на вимогу відомості про нього, надсилають оновлені облікові дані;
  • періодично звіряють облікові дані, зокрема під підпис збирають військово-облікові документи та передають їх до військкомату;
  • щороку до 1 грудня подають списки громадян, які підлягають приписці до призовних дільниць, до військкомату;
  • повідомляють працівників про виклики до військкомату, а також забезпечують своєчасне прибуття в ТЦК і СП;
  • інформують військкомат про порушників військового обліку.

Право вручення повістки під час дії воєнного стану в Україні мають спеціально визначені люди зазначені в розпорядженні ТЦК, СП: ніхто крім них не повинен це робити.

Роботодавці за невиконання розпорядження від начальника ТЦК та СП несуть адміністративну відповідальність відповідно до статті 210-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

За порушення мобілізаційного розпорядження, передбачено штраф від 300 до 500 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (5100 – 8500 гривень).

Рішення про накладання штрафу за порушення ухвалює керівник територіального центру комплектування та соціальної підтримки.

Читайте також: Військовий облік автотранспорту: кому слід подати дані до ТЦК

Залишайтеся на зв’язку! Ми у Facebook, Instagram, Telegram.

Надсилайте свої новини нам на пошту: informator.ivanofrankivsk@gmail.com

Телефонуйте за номером 096 989 60 87

Нагору